Registrų centras ragina įmones teikti duomenis apie jų naudos gavėjus

Архив ЛК

Lietuvoje registruotos įmonės ir organizacijos Registrų centrui jau gali teikti duomenis apie jų naudos gavėjus – tiesiogiai ar netiesiogiai jas kontroliuojančius fizinius asmenis.

„Duomenų apie naudos gavėjus prieinamumu siekiama didesnio skaidrumo ir visuomenės pasitikėjimo. Taip pat tai padės užtikrinti tikrųjų savininkų ir juridinių asmenų struktūrų skaidrumą bei mažins galimybes korupcijos ir šešėlinės ekonomikos apraiškoms šalyje atsirasti“, – pranešime sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska (Evelina Dobrovolska).

Pasak Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus, duomenys apie tikruosius savininkus leis potencialiems verslo parteriams geriau įvertinti galimas rizikas.

„Šiandieniniame sankcijų kontekste šie duomenys yra puikus įrankis galimoms verslo rizikoms įsivertinti“, – pranešime sako S. Urbanavičius.

Registrų centro teigimu, duomenų į naudos gavėjų posistemį nepateikusioms įmonėms ir organizacijoms gali būti apribotos paslaugos bei operacijos finansų įstaigose. 

Naudos gavėju laikomas fizinis asmuo, kuris tiesiogiai turi didesnę nei 25 proc. akcijų ar balsų dalį ir kontroliuoja įmonę, taip pat netiesioginis savininkas, kontroliuojantis  įmonę per kitus juridinius asmenis arba kitais būdais, pavyzdžiui, turi teisę paskirti ar atšaukti vadovą, priimti strateginius sprendimus.

Prievolė juridiniams asmenims teikti duomenis apie naudos gavėjus numatyta ​Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *