Reikia stiprinti kaukių dėvėjimo lauke kontrolę – premjerė

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad reikia stiprinti apsauginių veido kaukių dėvėjimo lauke kontrolę, ir perspėja, kad jeigu visuomenė nesilaikys nustatytų reikalavimų, gali būti grąžinta prievolė dėvėti kaukes ne tik patalų viduje, bet ir lauke.

„Čia reikės daugiau dėmesio kontrolei, nes nesinorėtų nustatyti vėl privalomo reikalavimo visiems dėvėti kaukes lauke, bet jeigu matysime, kad kito sprendimo nėra, tai toks sprendimas gali būti grąžintas bent jau kai kur“, – žurnalistams penktadienį sakė I. Šimonytė.

Ji tvirtino matanti kaukių dėvėjimo pažeidimus, kai arti vienas kito stovintys žmonės lauke nedėvi kaukių.

„Man labai gaila, bet net ir kokiame nors mitinge prie Seimo sugeba du piliečiai stovėti vienas šalia kito artimesniu nei dviejų metrų atstumu ir abu be kaukių“, – sakė premjerė.

„Sutinku su pastebėjimu, kad pažeidimų yra. Vyriausybė priėmė sprendimą, kad kaukių nebūtina lauke tada, kai jų epidemiologiškai nebūtina dėvėti – kai vaikštoma su savo šeima ar išlaikant pakankamą atstumą, bet nė kiek neabejoju – yra žmonių, kurie nesilaiko tų reikalavimų, kai juos net ir televizijos kameros filmuoja“, – pridūrė ji.

Vyriausybė nedėvėti kaukių lauke leido vasario pabaigoje, jei tarp žmonių išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *