Ruošiantis NATO viršūnių susitikimui, į Lietuvą atvyks Vokietijos kancleris – G. Nausėda

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Kitą savaitę Lietuvoje lankysis Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) ir aptars saugumo klausimus, ketvirtadienį pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Ateinančią savaitę mus aplankys Vokietijos kancleris“, – žurnalistams Šalčininkų rajone, Rūdninkuose, sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas teigė su kancleriu aptarsiantis Vokietijos planus stiprinti savo karines pajėgas Lietuvoje.

Taip jis kalbėjo paklaustas, ar yra užtikrintas, jog NATO šalių vadovai birželį apsispręs Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotus tarptautinius batalionus paversti brigados dydžio vienetais.

„Aš manau, kad mes surasime formuluotes, kurios mums leis dirbti su valstybėmis, kurios yra specialiai įsipareigojusios Lietuvai“, – teigė prezidentas.

Jo teigimu, pirmiausia tai yra Vokietija, nes ji vadovauja šalyje dislokuotam sąjungininkų batalionui.

Pasak G. Nausėdos, NATO šalių pozicijos dėl batalionų vertimo brigadomis išsiskiria, tačiau yra „bendras suvokimas, kad grėsmė egzistuoja, kad privalome rengtis“.

„Tai nuteikia mane optimistiškai, – kalbėjo šalies vadovas. – NATO viršūnių susitikime, tikiuosi, priimsime tokius dokumentus, kurie, viena vertus, įtvirtins labai aiškią Rusijos grėsmę, kita vertus, leis sustiprinti rytinį NATO flangą“.

„Tikrai mes pasinaudosime visomis galimybėmis, kad kartu su sąjungininkais siektume didesnio karinių pajėgų buvimo čia, Lietuvos teritorijoje“, – pridūrė jis.

Stiprinti NATO rytinį sparną svarstoma reaguojant į Rusijos invaziją Ukrainoje.

Pasak G. Nausėdos, nuo karo pradžios pasikeitė „ir politinė, ir geopolitinė situacija“, paaiškėjo, jog Baltarusijos teritorija „yra visiškai laisva Rusijos kariuomenės judėjimui“.

„Galimybės turėti tam tikrą reagavimo laiką siaurėja iki minimumo ir mes turime nekalbėti apie galimą pastiprinimą intervencijos atveju. Turime kalbėti apie tai, kad kareiviški batai, taip sakant, turi būti padėti ant lietuviškos žemės, čia“, – sakė prezidentas.

Jis tvirtino besitikintis, kad Madrido viršūnių susitikime bus žengtas žingsnis į priekį stiprinant ir Baltijos šalių oro gynybą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *