Rusą ir baltarusį prašoma pripažinti kaltais dėl Baltarusijos vėliavos išniekinimo

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Rusą ir baltarusį teismo prašoma pripažinti kaltais dėl Baltarusijos vėliavos išniekinimo, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydama dėl užsienio valstybės simbolių išniekinimo ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltais pripažinti du asmenis – Rusijos ir Baltarusijos piliečius.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai sekmadienį, vasario 27 dieną prie Baltarusijos ambasados vykstant mitingui du vyrai peršoko ambasadą juosiančią tvorą. Neteisėtai patekę į teritoriją, jie nuplėšė prie ambasados fasado oficialiai iškabintą  Baltarusijos vėliavą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai įvykio vietoje sulaikė vieną asmenį, kitas netrukus pats atvyko į policijos komisariatą. 

Lietuvos prokuratūra ir policija, visapusiškai palaikydamos Ukrainą, prašo visų Lietuvos žmonių būti oriais ir atsakingais, vengti bet kokių provokacijų, nesibrauti į Rusijos ir Baltarusijos ambasadas ar konsulines įstaigas, neniekinti šių valstybių simbolių, nekurstyti neapykantos prieš kitos tautos, etnines ar kitokią žmonių grupę, vengti smurto prieš šių šalių diplomatus ir piliečius.

Primenama, kad tokie veiksmai yra nusikalstami, už juos numatyta baudžiamoji atsakomybė.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *