Rusijos kosmoso vadovas gyrė JAV po TKS įvykusio aušinimo skysčio nuotėkio

Фото: Wikipedia

Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas antradienį pagyrė Rusijos ir JAV bendradarbiavimą Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) po didelio aušinimo skysčio nuotėkio iš įgulos kapsulės „Sojuz“.

„Perduokite linkėjimus visai Amerikos komandai. Šioje situacijoje jie pasirodė esą labai verti mūsų pagarbos ir ištiesė mums pagalbos ranką, – sakė Jurijus Borisovas, kreipdamasis į TKS esančią Rusijos įgulą. – Tačiau tikiuosi, kad ateityje susitvarkysime patys.“

„Jūs rodote pavyzdį visam pasauliui, kaip dirbti kartu sudėtingiausioje ir sunkiausioje situacijoje. Tegul iš jūsų mokosi daugelis politikų“, – pridūrė jis, pasak „Roskosmos“ išplatinto pokalbio nuorašo.

Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ir po to sekusių Vakarų sankcijų Kremliui kosmosas išliko viena iš retų sričių, kur Maskva ir Vašingtonas vis dar bendradarbiauja.

TKS buvo pradėta eksploatuoti 1998 metais, kai po Šaltojo karo metu vykusių pirmavimo kosmose lenktynių JAV ir Rusija ėmė glaudžiau bendradarbiauti.

Rusų kosmonautai Sergejus Prokopjevas ir Dmitrijus Petelinas, taip pat JAV astronautas Frankas Rubio (Frankas Rubijus) raketa „Sojuz“ į TKS išskrido rugsėjo 21-ąją iš Kazachstano.

Planuojama, kad į Žemę jie grįš kovą.

Dėl aušinimo skysčio nuotėkio, apie kurį pranešta praėjusį ketvirtadienį, paskutinę minutę buvo atšauktas įprastas dviejų rusų išėjimas į atvirą kosmosą. Tai taip pat gali turėti įtakos trijų įgulos narių grįžimui į Žemę.

„Tikiuosi, kad nedidelis incidentas su temperatūros kontrolės sistema neturėjo įtakos jūsų nuotaikai ir savitvardai“, – sakė J. Borisovas.

„Tikėkimės, kad jūsų misija bus įvykdyta, kaip planuota“, – teigė agentūros vadovas.

„Roskosmos“ ir JAV kosmoso agentūra NASA nurodė, kad nuotėkis iš erdvėlaivio „Sojuz MS-22“ nesukėlė jokio pavojaus TKS esantiems žmonėms.

Pirmadienį „Roskosmos“ pranešė, kad po pradinio temperatūros pakilimo ji „stabilizavosi“ ir siekia maždaug 30 laipsnių Celsijaus.

Pranešime priduriama, kad nuotėkio priežastis nustatinėjama, o speciali komisija įvertins, ar kapsulę bus galima panaudoti astronautui ir kosmonautams parskraidinti į Žemę.

J. Borisovas sakė, kad jei „Sojuz MS-22“ bus pripažintas netinkamu šiai misijai, į TKS teks siųsti kitą kosminį laivą.

Spalį erdvėlaiviu „SpaceX“ į stotį buvo nuskraidinti NASA astronautai Joshas Cassada (Džošas Kasada) ir Nicole Mann (Nikol Man), Japonijos astronautas Koichi Wakata (Koičis Vakata) ir Rusijos kosmonautė Ana Kikina.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *