S. Cichanouskajai atliktas koronaviruso testas, ji jaučiasi gerai – G. Nausėda

Nuotrauka Светлана Тихановская/ facebook.com

Į Lietuvą iš Baltarusijos pasitraukusiai opozicijos kandidatei į Baltarusijos prezidentus Sviatlanai Cichanouskajai atliktas koronaviruso testas – jis neigiamas, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos vadovas teigia dukart kalbėjęs su S. Cichanouskaja telefonu ir sako, jog ji jaučiasi gerai, „prisiima atsakomybę kaip nacionalinė lyderė, kuri kels ir kvies keltis savo tautą“. 

„Buvo atlikti testai ir tie testai yra neigiami, ji jaučiasi gerai, jos šeima ir ji pati jaučiasi saugiai. Kaip matote, ji pradėjo daryti pareiškimus, buria koordinavimo komitetą, kuris ir bus tas būdas, instrumentas pereiti prie dialogo Baltarusijos viduje“,  – trečiadienį po nuotolinio susitikimo su Europos Sąjungos šalių vadovais žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Aš manau, ji turės galimybių jau artimiausioje ateityje pasireikšti ir daugiau pasirodyti visuomenėje kaip savo tautos lyderė, jai bus Lietuvoje sudarytos visos galimybės tai daryti, atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus“, – tikino prezidentas.

Nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų vyriausybės laiko suklastotais, šalį krečia beprecedenčio masto protestai. Oficialūs rezultatai rodo, kad rinkimus laimėjo nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, bet opozicija teigia, kad tikroji nugalėtoja yra S. Cichanouskaja, anot rinkimų komisijos, gavusi kiek daugiau nei 10 proc. balsų.

Ji po rinkimų pasitraukė į Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.