S. Sapegai Baltarusijoje iškeltos dvi baudžiamosios bylos, sako jos advokatas

Nuotrauka ru.ehu.lt

Baltarusijoje sulaikytos Vilniuje studijuojančios Rusijos pilietės Sofijos Sapegos advokatas pirmadienį pranešė, kad jai iškeltos dvi baudžiamosios bylos.

„Viena byla, kurioje ji pripažinta įtariamąja, buvo iškelta gegužės 23 dieną, antra – gegužės 25 dieną“, – po teismo posėdžio pranešė advokatas Aliaksandras Filanovičius.

Jis nepatikslino šių baudžiamųjų bylų esmės, nes pasirašė informacijos neatskleidimo susitarimą.

Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universito studentė S. Sapega gegužės 23 dieną buvo sulaikyta kartu su savo draugu, opozicijos tinklaraštininku Ramanu Pratasevičiumi Minsko oro uoste, Baltarusijos režimui priverstinai nutupdžius bendrovės „Ryanair“ lėktuvą, kurio pora skrido iš Atėnų į Vilnių.

Minskas vėliau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame S. Sapega sako, kad redagavo „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pasak baltarusių žmogaus teisių centro „Viasna“, S. Sapegai buvo pareikšti kaltinimai dėl „nesantaikos kurstymo“, numatantys iki 12 metų laisvės atėmimo.

Anksčiau pirmadienį Minsko teismas atmetė S. Sapegos skundą dėl jos sulaikymo, pranešė teisėja Natalia Dziadkova, nurodžiusi, kad šis sprendimas gali būti dar kartą apskųstas.

Teismas skundą nagrinėjo už uždarų durų, įtariamoji posėdyje nedalyvavo.

„Gynyba skųs šį teismo sprendimą, nes mano, kad kyla tam tikrų klausimų dėl Baltarusijos įvykdyto [S. Sapegos] sulaikymo ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimo“, – vėliau žurnalistams sakė advokatas.

Pasak A. Filanovičius, tai susiję su Minsko įsipareigojimais pagal dvi tarptautines konvencijas dėl oro transporto saugumo ir su juo susijusių bylų nagrinėjimu.

„Remiantis šiomis konvencijomis, po incidento – tai yra pranešimas apie lėktuve padėtą bombą – Baltarusija, kaip šių konvencijų dalyvė, privalėjo suteikti visiems keleiviams galimybę vykti ten, kur jie norėjo skristi“, – aiškino teisininkas.

Pasak advokato, jo klientė, šiuo metu laikoma Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) areštinėje, pasakojo, kad ją reguliariai „apima baimė“.

A. Filanovičius pridūrė, kad S. Sapegai sudaryta galimybė naudotis sulaikymo įstaigos biblioteka ir kad ji gerai maitinama.

Advokatui pirmąkart buvo leista aplankyti savo klientę tik gegužės 28 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.