SAM į įtariamo koronaviruso atvejo apibrėžimą įtraukė keliavimą užsienyje

Nuotrauka lrv.lt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į įtariamo koronaviruso atvejo apibrėžimą įtraukė keliavimą užsienio šalyse, iš kurių nuo pirmadienio leidžiama atvykti į Lietuvą.

Kaip pirmadienį pranešė ministerija, nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios yra įtrauktos į kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą.

Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.  

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktą su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.  

SAM primena, kad nuo šio pirmadienio tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką: profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje.

Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.

Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu.

Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.