SAM įpareigojo visas gydymo įstaigas, turinčias šeimos gydytojų, skiepyti nuo COVID-19

Nuotrauka BNS/ Erikas Ovčarenko

Nuo sausio 17-osios visos viešosios ir privačios gydymo įstaigos, teikiančios šeimos medicinos paslaugas, įpareigojamos užtikrinti gyventojų skiepijimą COVID-19 vakcina, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Tai padės užtikrinti sėkmingą vakcinacijos proceso tęstinumą ir geresnį vakcinų prieinamumą kiekvienam šalies gyventojui“, – teigiama pranešime.

Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklauso 415 viešųjų ir privačių gydymo įstaigų, teikiančių šeimos medicinos paslaugas. Iš jų daugiau kaip 350 jau vakcinuoja nuo COVID-19.

Anot SAM, apie tai, kokiu būdu galima registruotis vakcinacijai, gydymo įstaigos turi informuoti savo interneto svetainėje ir savo patalpose gerai matomoje vietoje.

Jei gydymo įstaigoje prisirašę daugiau kaip 3 tūkst. pacientų, vakcinacijos paslaugas teiksianti įstaiga įpareigota jungtis prie centralizuotos registravimo sistemos. Tai reiškia, kad pacientai savo vakcinai galės registruotis internetu http://www.koronastop.lt arba Karštosios linijos numeriu 1808.

Jei prisirašiusių pacientų mažiau, bus sudarytos galimybės gyventojams tiesiogiai kreiptis į gydymo įstaigą ir registruotis skiepams.

Iki šiol vakcinaciją turėjo užtikrinti savivaldybės paskirtos skiepijančios įstaigos. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *