SAM: trečiadienį „AstraZeneca“ vakcina skiepijama nebuvo, duomenys – už ankstesnes dienas

Photo by wuestenigel on Foter.com / CC BY

„AstraZeneca“ vakcina žmonės kol kas nėra skiepijami, į trečiadienį duomenys įtraukti už ankstesnes dienas, ketvirtadienį BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Vis dėlto dalis vakcinų buvo panaudota ir trečiadienį – tai BNS patvirtino Vilniaus rajono poliklinika.

Statistikos departamento duomenys rodo, kad trečiadienį „AstraZeneca“ vakcina paskiepyti 99 žmonės.

„Šie duomenys nereiškia, kad žmonės buvo paskiepyti būtent kovo 17 dieną. Kai kurios įstaigos dėl darbo apimčių ar kitų darbo organizavimo ypatumų duomenis į sistemą suveda vėliau. Yra žmogiškieji suprantami faktoriai – svarbiau suvakcinuoti daugiau žmonių, o įvedimą į sistemą atidėti kažkuriam protingam laiko tarpui“, – aiškino sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

„Trečiadienį žmonės nebuvo skiepijami šia vakcina“, – pridūrė ji.

Statistikos departamentas kurį laiką ketvirtadienį šių duomenų neskelbė, tačiau po BNS užklausos ši informacija atsirado.

Už trečiadienį skiepai įtraukti Klaipėdoje, Akmenės, Varėnos rajonų bei kitose savivaldybėse.

Vakcinaciją vykdančios Klaipėdos miesto, Akmenės, Varėnos rajonų įstaigos BNS patvirtino, kad antradienio vakarą gavus SAM nurodymą, trečiadienį „AstraZeneca“ nebebuvo naudojama, o duomenys persikėlė į kitą dieną juos suvedus vėlai vakare.

Vis dėlto Vilniaus rajono poliklinikos Vyriausiosios gydytojos pavaduotoja Daiva Kubaitienė BNS patvirtino, kad laiku neperdavus informacijos apie vakcinavimo „AstraZeneca“ stabdymą poliklinikos padaliniui Rudaminoje, čia trečiadienio rytą minėta vakcina paskiepyti penki asmenys.

„Kovo 16 dieną buvo padaryta 13 vakcinacijų ir vėlai vakare buvo pasirašyta. Bet mes 17 dieną iš tikrųjų penkias irgi padarėme, nes anksti ryte buvo susikvietę žmones, nebuvome gavę sprendimo. Jie informavo, viskas tvarkoje, bet mūsų pačių informacija kol nueina į ambulatoriją… jie anksti ryte, nuo 7 ryto, pasiskiepijo likusias penkias dozes nuo 16 dienos, Rudaminos ambulatorija“, – BNS sakė D. Kubaitienė.

Anot jos, informacijos apie stabdomą vakciną ambulatorijai nespėta perduoti, nes ministerijos laiškas gautas „po darbo valandų“.

Kaune fiksuotas vienas toks atvejis. Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša taip pat teigė, kad „AstraZeneca“ vakcina trečiadienį nebuvo skiepijama, o minėtas atvejis greičiausiai reiškia, kad forma dėl skiepo į e.sveikatos sistemą pateko kitą dieną.

Statistikos departamento duomenimis, iš viso per trečiadienį pirma vakcinos doze paskiepyti 2452, antra – 6926 žmonės.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienio vakarą paskelbė laikinai sustabdantis skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, iki kol Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl tromboembolijos atvejų ryšio su skiepais. Ministras vylėsi, kad EVA išvada paaiškės jau ketvirtadienį.

Jis teigė, kad sprendimas priimtas remiantis atitinkama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacija.

Anksčiau tą pačią dieną Europos vaistų agentūra pareiškė, kad nėra „jokių požymių“, jog bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina galėtų lėmė kraujo krešulių susidarymą kai kuriems paskiepytiems žmonėms.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.