Sankcijos Rusijai pasiekė lubas, svarbiausia jas įgyvendinti, sako eurokomisaras

Nuotrauka Virginijus Sinkevičius/ twitter.com

Europos Sąjungos (ES) sankcijos Rusijai pasiekė lubas, nieko naujo nebesugalvojama, o dabar svarbiausia jas įgyvendinti, sako Lietuvos deleguotas Europos Komisijos (EK) narys.

„Seniai sakiau, kad sankcijos pasiekė savo lubas ir kokių nors naujovių, inovacijų tose sankcijose būti negali“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. 

„Dabar turbūt svarbiausia yra įgyvendinti tai, kas yra priimta, užtikrinti, kad Rusija neapeidinėtų sankcijų per kitas kaimynines valstybes. Tai darys didžiausią spaudimą Rusijai“, – tvirtino jis.

V. Sinkevičiaus teigimu, praėjusią savaitę priimtas devintasis sankcijų paketas didesnių naujų suvaržymų Rusijai nenumato.

„Jis eina į detales. Parašyta labai daug, bet tai jau yra tikslinamosios detalės“, – teigė eurokomisaras.

Anot jo, vienas svarbiausių žingsnių yra rusiškų dujų atsisakymas Europoje.

„Manau, kad didžiausias žingsnis yra žengtas, kalbant apie energetiką, ir pasiekimas, kad nuo 40 proc., kas buvo dujų miksas Europos Sąjungoje, iš Rusijos liko vos mažiau nei 9 procentai. Manau, kad tai didžiausi žingsniai, kurie tik didins spaudimą ir mažins galimybes Rusijai toliau finansuoti karą“, – sakė V. Sinkevičius.

Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą ES priėmė jau devynis sankcijų paketus, nukreiptus prieš Rusijos naftos eksportą, aukščiausio rango pareigūnus, apribota kai kurių rusiškų bankų, įmonių veikla.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *