Seimas balsuos dėl pataisos, kuri pažeidėjams galėtų užverti duris į renginius užsienyje

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Seimas antradienį ketina balsuoti dėl pataisos, kuri taisykles pažeidusiems sporto sirgaliams galėtų užverti duris į renginius ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Seime numatyta ratifikuoti atnaujintą Europos Tarybos konvenciją dėl saugumo per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius bei priimti lydinčiuosius projektus.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, teismas ar pareigūnas galėtų taisykles pažeidusiam asmeniui uždrausti lankytis kitose valstybėse vykstančiuose sporto renginiuose.

Šiuo metu kodeksas numato galimybę uždrausti lankytis visuose viešosiose vietose vykstančiuose arba tam tikros rūšies – politiniuose, kultūriniuose, sporto – renginiuose Lietuvoje.

Antradienį numatytas balsavimas dėl Vidaus reikalų ministerijos teikiamos konvencijos ratifikavimo ir pataisų priėmimo. Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų nuo 2021 metų.

Seimas lapkritį ėmėsi svarstyti konservatoriaus Lauryno Kasčiūno pataisą, kad viešąją tvarką pažeidusiems sirgaliams uždrausti lankytis viešuose renginiuose galėtų tik teismas. 

Tokio pakeitimo siekia organizuotos futbolo ir krepšinio komandų palaikymo grupės. Anot sirgalių, policijos pareigūnai dabar gali piktnaudžiauti turimais įgaliojimais.

Draudimų atvykti į sporto renginius yra sulaukę Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ krepšinio komandų fanai, taip pat Alytaus „Dainavos“ futbolo komandos gerbėjai.

Dviems pastarosios komandos fanams spalį skirtos baudos ir uždrausta lankytis renginiuose dėl to, kad per rungtynes Vilniuje protestuodami dėl nepatogaus rungtynių laiko jie išskleidė futbolo federaciją įžeidžiantį užrašą ir degino pirotechnikos priemones.

Pastaraisiais mėnesiais skirtingos fanų organizacijos per futbolo ir krepšinio rungtynes protestuodami kėlė plakatus su užrašais „Liks „banai“, neliks mūsų“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *