Seimas patvirtino lengvatas Baltarusijos investuotojams

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Seimas antradienį įteisino vadinamąjį darbuotojų relokacijos paketą – priėmė Užsieniečių teisinės padėties, Investicijų bei Užimtumo įstatymų pataisas. 

Jos padės investuoti Lietuvoje įsipareigojusioms trečiųjų šalių, visų pirma Baltarusijos, įmonėms be didelių kliūčių perkelti darbuotojus ir jų šeimos narius į Lietuvą. 

Į lengvatas pretenduos įmonės, pasirašiusios investicijų sutartis su Vyriausybe ir įsipareigojusios investuoti bent 1,45 mln. eurų, sukurti mažiausiai 20 naujų darbo vietų ir mokėti bent 1,5 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio siekiančius atlyginimus.

Investuosiančios įmonių grupės pajamos bent vienerius metus per trejus metus turės būti ne mažesnės kaip 2,5 mln. eurų. 

Leidimas laikinai gyventi Lietuvoje bus išduodamas tik tiems užsieniečiams, kurie atitiks bent vieną iš kriterijų: žmogus įmonėje dirbo bent tris mėnesius, jam priklauso ne mažiau kaip dešimtadalis įmonės akcijų ir jo investuotos lėšos į įmonę sudaro ne mažiau kaip 14 tūkst. eurų.  

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė yra sakiusi, kad 43 Baltarusijos įmonės jau yra pradėjusios persikėlimo procesą, o 37 dar svarsto. Iš viso Lietuva domisi 110 Baltarusijos įmonių, jos čia galėtų sukurti apie 3 tūkst. naujų darbo vietų.    

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *