Seimas: pensijos papildomai didės 3,5 euro

Фото pixabay.com

2020 metais senatvės pensijos didės papildomai vidutiniškai 3,5 euro – Seimas ketvirtadienį pritarė tokiai prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai.

Už Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Jos numato, kad 2020–2021 metais bus taikomas penktadaliu didesnis nei numatyta anksčiau bazinės pensijos indeksavimo koeficientas.  

Nuo kitų metų liepos jis didės 1,83 procentinio punkto – tai leis papildomai padidinti pensijas maždaug 3,5 euro. Nuo 2021 metų 1,91 punkto didesnis koeficientas būtų taikomas ir bazinės, ir individualios pensijos dalims.

Valstybės biudžete  nuo kitų metų liepos tam numatyta 32 mln. eurų. 

Pasak „valstietės“ Rimos Baškienės, „Sodra“ yra sukaupusi 0,5 mlrd. eurų rezervą, todėl ateityje galima galvoti apie didesnį, papildomą pensijų indeksavimą.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mykolas Majauskas suskaičiavo, kad pensininkų, gyvenančių skurde, yra 40 proc.

„Nuo 2014 metų iki 2018 metų šis skaičius padvigubėjo iš esmės nuo 20 proc. iki 40 proc., ir čia mes esame pačioje blogiausioje situacijoje per visą nepriklausomybės laikotarpį. Dar blogiau, kad mes čia esame ir absoliučiame dugne visoje Europos Sąjungoje“, – kalbėjo M. Majauskas. 

Papildomai indeksuotos pensijos turėtų būti išmokamos ne vėliau kaip iki kitų metų birželio 30-osios, kartu būtų išmokamas ir nuo sausio susidaręs skirtumas. 

Dėl įstatymuose jau įtvirtinto indeksavimo vidutinė senatvės pensija nuo kitų metų pradžios didės 30 eurų iki 375 eurų, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 euro iki 397 eurų.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *