Seimas po svarstymo pritarė PSDF biudžeto projektui

Nuotrauka BFL/ Inga Juodytė

Seimas po svarstymo pritarė Vyriausybės  pakoreguotam 2020 metų  Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui.

Už projektą balsavo 56 Seimo nariai, prieš – 27, o susilaikė 12. 

Parlamentarai vėl daugiausia priekaištavo dėl planuojamo didelio fondo rezervo. 

„Rezerve per daug numatyta lėšų, beveik visų metų augimas padedamas į rezervą“, – teigė konservatorius Antanas Matulas ir apgailestavo, kad po Vyriausybės pataisymų į Seimą grįžęs projektas yra blogesnis nei pirminis variantas. 

A. Matulas mano, kad Lietuvai užtektų bent 20 proc. biudžeto dydžio rezervo. Jis priminė, kad per krizę, prieš dešimtmetį Estija turėjo sukaupusi tik 15 proc. tenykščio biudžeto dydžio rezervą.  

Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad kitais metais PSDF išlaidos suplanuotos mažesnės negu jos yra faktinės šiemet. Ji pabrėžė, kad rezervo lėšas galima naudoti tik tada, kai jų poreikis nebuvo prognozuojamas. 

PSDF biudžetas, planuojama, kitąmet bus 245 mln. eurų (11,9 proc.) didesnis nei šiemet – iš viso 2,304 mlrd. eurų. Tiek pat sieks ir išlaidos – jos bus 149 mln. eurų, arba 7,6 proc. didesnės negu suplanuotos 2019 metais.  

200,8 mln. eurų PSDF pajamų planuojama pervesti į rezervą, kuriame kitų metų pabaigoje bus sukaupta 570 mln. eurų – 25 proc. biudžeto.  

Biudžete numatyta 3,7 mln. eurų 75 metų ir vyresnių bei mažas pajamas gaunančių gyventojų kompensuojamųjų vaistų priemokoms. Papildomos lėšos numatyto ir sveikatos priežiūrai (35 mln. eurų), reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui (2 mln. eurų) bei sveikatos programoms (3 mln. eurų).  

Pagrindinę išlaidų dalį sudarys lėšos sveikatos priežiūrai – beveik 1,51 mlrd. eurų, vaistams ir medicinos priemonėms – apie 359 mln. eurų, reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui – beveik 64 mln. eurų, ortopedijos priemonėms – daugiau nei 13,5 mln. eurų, sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms – daugiau kaip 132 mln. eurų.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *