Seimo rinkimams registruotos 22 partijos

Seimo rinkimų savarankiškos politinės kampanijos dalyvėmis registravosi 22 partijos, vieną jų, likviduojamą partiją „Tvarka i teisingumas“, atsisakyta registruoti.

„Registruotos 22 partijos, savarankiškų dalyvių – 332, pretendentų – 28, jei palygintume šiuos skaičius su 2016 metų Seimo rinkimais, savarankiškų dalyvių buvo 358, politinių partijų – 19, ir 25 pretendentai“, – BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

Savarankiškai išsikelti siekiantys pretendentai tam turės surinkti tūkstantį parašų, taip pat ir partijų, nekeliančių kandidatų sąrašo daugiamandatėje apygardoje, kandidatai vienmandatėse apygardose.

„Parašus renka tie asmenys, kurie kelia save savarankiškai vienmandatės apygardose, reikia surinkti tūkstantį parašų iki rugpjūčio 27 dienos “, – sakė komisijos pirmininkė.

L. Matjošaitytė taip pat patvirtino, kad buvo atsisakyta registruoti „Tvarką ir teisingumą“, nes ši partija negalėjo teikti paraiškos.

Buvęs „tvarkiečių“ lyderis ir naujai sukurtos partijos „Laisvė ir teisingumas“ vadovas Remigijus Žemaitaitis BNS patvirtino, kad dėl galimo dokumentų klastojimo ketina kreiptis į prokuratūrą.

Partijos delegatų suvažiavimas birželio pradžioje yra priėmęs spendimą partiją likviduoti ir jungtis prie naujos jėgos „Laisvė ir teisingumas“.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *