Sostinėje – siūlymas prie daugiabučių nemokamai leisti statyti tik gyventojų automobilius

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Sostinėje siūloma prie daugiabučių nemokamai leisti statyti tik gyventojų automobilius, o svečiams ir keletą automobilių turintiems gyventojams toks stovėjimas būtų apmokestintas.

„Šiandien informuojame, kad kaip tik į tarybą einame ir pradedame svarstyti projektą, kurio metu būtų nustatyta gyventojų parkavimo zona (…) Gyventojams būtų nemokamas parkavimas, o svečiams arba n-ojo automobilio turėtojams būtų mokamas“, – trečiadienį žurnalistams pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jo teigimu, tokiu sprendimu norima atlaisvinti kiemus nuo nenaudojamų automobilių bei suteikti galimybę sostinės gyventojams realiai pastatyti savo automobilį.

Фото vilnius.lt/Саулюса Жюры

„Tokiu būdu norime pirmiausia atlaisvinti kiemus nuo nereikalingų automobilių ir palikti gyventojams galimybę pasistatyti nemokamai automobilį ne teoriškai, o realiai“, – teigė sostinės vadovas.

Pasak jo, jeigu projektas būtų patvirtintas artimiausiame tarybos posėdyje, nauja automobilių statymo sistema Vilniuje galėtų būti diegiama rudenį.

Vilniaus vadovas taip pat sakė, kad pirmiausia tokia sistema būtų diegiama tik tose vietose, dėl kurių norą pareikštų patys gyventojai.

„Diegti pradėtume nuo tų vietų, kurių gyventojai parodytų, kad nori tokio sprendimo“, – kalbėjo R. Šimašius.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ judumo transformacijos vadovas Jonas Damidavičius sakė, kad įvedus naują sistemą gyventojai gautų du leidimus automobiliui statyti, vienas jų būtų nemokamas.

„Numatoma, kad pirmasis bus nemokamas, o antrasis kainuos 5 eurus per mėnesį. O visiems kitiems teritorijos svečiams bus taikoma 30 centų už valandą rinkliava“, – sakė J. Damidavičius.

Jo teigimu, projekto metu taip pat ketinama vykdyti ir neeksplotuojamų automobilių kontrolę – jie bus patraukiami, be kita ko, svarstoma kalbėti su prekybos centrais dėl jų automobilių aikštelių išnaudojimo gyventojų automobilių statymui nakties metu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *