Sporto klubai nori 20 mln. eurų valstybės paramos

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Lietuvos sveikatingumo klubų asociacija įspėja, kad mažesni sporto klubai užsidarys, jeigu skubiai negaus valstybės paramos. Ji prašo valdžios subsidijas skirstyti pagal gautas pajamas. 

Asociacijos prezidentas ir sporto ir sveikatingumo tinklo „Impuls“ generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis sako, kad šešis mėnesius uždarytiems sporto klubams iš valstybės gautos paramos neužteks padengti visus nuostolius.  

Jis siūlo valstybei šiam verslui mokėti subsidijas pagal jų 2019 metų pajamas, nes subsidijos,  siejamos su jų sumokėtu GPM, „labai menkai gelbsti“.

„Pajamos mūsų kritę nuo 90 iki 100 proc. Siūlome rištis prie pajamų, tai lengviausiai paskaičiuojamas metodas. Kalbame apie 20 mln. eurų pagalbą. Tiek pajamų 2019 metais per pusmetį sporto klubai generavo“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete teigė V. Šiugždinis. 

 „Didžiausi mūsų kaštai yra nuoma ir komunaliniai mokesčiai“, – pridūrė jis. 

Vilniaus sporto klubo „The One“ vadovė ir trenerė Jurga Masulevičiūtė tikino, kad nedideli sporto klubai yra labiausiai nukentėję. 

„Situacija kritinė, ypač mažiesiems. 90 proc. įmonių kalba apie tai, kad jeigu negaus paramos šiandien, užsidarys. Vasara – ne tas sezonas, kas mums padės išgyventi, net jeigu leis veiklą“, –  teigė J. Masulevičiūtė.   

V. Šiugždinis pabrėžė, kad sektoriaus veikla yra sezoniška – pagrindiniai metų pardavimai vyksta spalio-kovo mėnesiais.  

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pranešė, kad ketinamos mokėti subsidijos, kurios  priklausys ir nuo pastoviųjų kaštų. Jis žada kitą savaitę situaciją aptarti su sveikatingumo ir sporto klubais. 

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas sako, kad laisvų lėšų dar didesnei paramai nėra. 

„Papildomų šaltinių, kad nereiktų iš kažkur atimti, nėra, tik skolinantis“, – komitete teigė jis.  

Sporto klubai buvo uždaryti pernai lapkritį, šalyje antrą kartą įvedus visuotinį karantiną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.