Stačiatikių vyskupas sako iš Maskvos sulaukęs pozityvios reakcijos dėl autonomijos

Nuotrauka BNS/ Greta Skaraitienė

Iš vizito Rusijoje grįžęs Lietuvos stačiatikių vyskupas Amvrosijus sako iš Maskvos patriarcho Kirilo sulaukęs pozityvios reakcijos dėl didesnės autonomijos, pirmųjų sprendimų tikimasi dar rugpjūtį.

„Maskvos patriarcho Kirilo atsakymas buvo pozityvus, buvo suprasta, kad tas statusas tikrai yra reikalingas“, – žurnalistams antradienį sakė stačiatikių dvasininkas.

„Tikimės, kad artimiausias sinodas, kuris vyks sekančio mėnesio pradžioje, jau galės priimti tam tikrą sprendimą“, – pridūrė jis.

Pasak jo, tai būtų tarpinis žingsnis: „Galutinai patvirtinimas, toks svarbus sprendimas, kaip davimas tos nepriklausomybės didesnės, jis tvirtinamas didesniu soboru, net ne sinodu, o visos Rusijos stačiatikių bažnyčios soboru, kuris vyks vėliau.“

Dvasininko teigimu, tokio sprendimo tikimasi dar šiemet.

Vilniaus-Lietuvos vyskupijos vikaras, Trakų vyskupas Amvrosijus teigė, kad liepos pabaigoje vykęs vizitas į Maskvą ir susitikimas su patriarchu Kirilu buvo būtinas, nes tokie klausimai „negali būti sprendžiami telefonu arba SMS“.

„Reikia atvažiuoti, paaiškinti, atsakyti į klausimus“, – kalbėjo jis.

Amvrosijus pabrėžė, kad savivaldos statuso suteikimas paprasčiausiai užfiksuotų faktinę Lietuvos stačiatikių bažnyčios padėtį.

Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas Inokentijus birželio pabaigoje iš kunigystės luomo pašalino keturis dvasininkus. Jie pripažinti padarę kanoninius nusikaltimus. Patys kunigai sako, kad toks sprendimas jų atžvilgiu priimtas dėl to, kad nuo karo Ukrainoje pradžios kritikavo Kremliaus invaziją ir Rusijos ortodoksų bažnyčios paramą šiems veiksmams.

Be to, pašalintieji ir dalis kitų Lietuvos stačiatikių dvasininkų prašo Konstantinopolio patriarcho leisti Lietuvoje atkurti kanoninį pavaldumą Konstantinopolio patriarchatui. Dabar jie pavaldūs Maskvos patriarchatui.

Dvasininkas pradėjus kalbėti apie kanoninio pavaldumo keitimą, Lietuvos stačiatikių bažnyčia ėmėsi siekti didesnės nepriklausomybės.

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui.

Šiuo metu tik trys stačiatikių bažnyčios, kurios yra kanoninėje Maskvos patriarchato jurisdikcijoje, turi savivaldos bažnyčios statusą – Estijos, Latvijos ir Moldovos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *