Statistikai: atostogos šiemet bus brangesnės

Фото pixabay.com

Statistikai prognozuoja, kad Lietuvos gyventojų atostogos šiemet bus brangesnės nei pernai – šeimos savaitės išvyka kainuos vidutiniškai apie 1,3 tūkst. eurų, o tam nebeužteks vidutinio darbo užmokesčio. 

„Pavyzdžiui, keturių asmenų šeimai savaitės atostogos Lietuvoje 2019 metais kainavo 781 eurą, 2020 metais – 958 eurus, 2021 metais – 1137 eurus, tai šiemet jos atsieis apie 1,3 tūkst. eurų“, – pirmadienį žurnalistams sakė Statistikos departamento atstovas Audrius Taraila. 

„Statistinės vidutinės šeimos savaitės atostogoms nebeužteks vidutinio darbo užmokesčio“, – pridūrė jis.

Departamentas skelbia, kad pernai Lietuvoje išaugus turistų srautui jis vis dar nepasiekė ikipandeminių 2019 metų lygio. Pasak jo, šalies apgyvendinimo įstaigos išsilaiko daugiausia iš vietos turistų.  

A. Taraila pranešė, kad turizmo sektoriaus pridėtinė vertė iki pandemijos sudarė apie 3 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), o pirmaisiais pandemijos metais – 2020-aisiais – ši dalis nukrito iki 1,6 proc.

„Praėjusiais metais viešbučių, svečių namų užimtumas siekė 34 proc., iki pandemijos užimtumas siekdavo daugiau nei 50 proc.“, – sakė A. Taraila.

Anot jo, didžiąją dalį – 80 proc. apgyvendinimo įstaigų svečių šiuo metu sudaro vietos gyventojai. 

„Galime sakyti, kad nuo 2019 metų šalies apgyvendinimo įstaigos išsilaiko daugiausia iš vietinių turistų“, – sakė A. Taraila. 

Pasak statistiko, dažniausi tiek vietos, tiek užsienio turistų nakvynės pasirinkimai pernai buvo Palanga, Vilnius ir Druskininkai.

„Paradoksas, tačiau nepaisant pandemijos, apgyvendinimo įstaigų ne tik kad nesumažėjo, bet ir palyginus 2020 ir 2021 metus, jų net padidėjo 27 proc. Daugiausia apgyvendinimo įstaigų pernai registruota Palangoje – 526. Prieš pandemiją čia buvo 447 apgyvendinimo įstaigos“, – sakė Statistikos departamento atstovas.

Statistikų teigimu, pernai šalies apgyvendinimo įstaigose lankėsi apie 2,4 mln. turistų – 15 proc. daugiau nei 2020 metais, bet 39,4 proc. mažiau nei 2019 metais. Viešbučiai ir moteliai pernai sulaukė 504,6 tūkst. svečių iš užsienio – 74 proc. mažiau nei 2019 metais. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *