STT pareigūnai lankėsi Seime, paėmė dokumentus

Служба спецрасследований (ССР) Литвы/ Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Antradienį Seimo kanceliarijoje lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, jie paėmė dalį dokumentų.

Tai BNS patvirtino laikinai Seimo kanclerio pareigas einantis Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas.

„Nieko nepakomentuosiu, tik tiek, kad buvo, galiu patvirtinti“, – BNS sakė jis.

Pasak M. Žiūko, jis pats su pareigūnais bendravo „tiek, kiek reikėjo atlikti savo pareigas“ bei negalėjo pasakyti, ar kas nors iš kanceliarijos buvo apklaustas.

Laikinasis kancleris taip pat patvirtino, kad pareigūnai išsinešė kai kuriuos dokumentus, tačiau sakė negalintis atskleisti, kokius.

Pirmasis apie STT vizitą Seime pranešė naujienų portalas delfi.lt.

Teisėsauga antradienį pranešė sulaikiusi Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių bei dar keturis verslo atstovus.

Jie sulaikyti atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams. Teisėsauga teigė besiaiškinanti V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose.

Prokurorai prašo V. Sutkaus suėmimo, tuo metu M. Zalatorius, pasak jam atstovaujančio advokato Aido Mažeikos, iš sulaikymo buvo paleistas antradienį vakare. Jam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.