Su V. Zelenskiu susitikęs G. Landsbergis išreiškė paramą Ukrainai

Nuotrauka urm.lt

Su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu trečiadienį susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė paramą šaliai siekiant taikaus konflikto Donbase sprendimo.

Kaip informavo Užsienio reikalų ministerija, susitikime su Ukrainos vadovu G. Landsbergis pabrėžė  „nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui“, taip pat Europos ir euroatlantinei integracijai bei reformų procesui.

Pokalbyje buvo aptarta padėtis Donbase, Krymo platformos iniciatyva, dvišalių Lietuvos ir Ukrainos santykių darbotvarkė, kova su pandemija bei pasirengimas Ukrainos reformų konferencijai.

Pasak G. Landsbergio, nepaisant paliaubų, kone kasdien skaitome pranešimus apie žūvančius ar sužeistus Ukrainos karius.

„Jau septynerius metus Ukraina siekia įgyvendinti ambicingą reformų programą, lygiagrečiai turėdama atremti išorės agresiją. Remiame nuoseklias ir ryžtingas Ukrainos pastangas, siekiant taikaus konflikto Donbase sprendimo. Deja, iki šiol nematome reikšmingesnių pastangų iš Rusijos ir jos remiamų grupuočių Donbase“, – pažymėjo ministras.

Pokalbyje su Ukrainos ministru pirmininku Denysu Šmyhaliu, pasak ministerijos, G. Landsbergis aptarė dvišalį bendradarbiavimą, kovą su pandemija, vakcinacijos, energetinio saugumo, bendradarbiavimo Liublino trikampio kontekste klausimus.

G. Landsbergis išreiškė paramą Ukrainos siekiui sinchronizuoti elektros sistemą su kontinentinės Europos tinklais, tuo pačiu pabrėždamas Lietuvai itin aktualų nesaugios Astravo atominės elektrinės ir elektros nepirkimo iš jos klausimą.

Susitikęs su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu G. Landsbergis, pasak ministerijos, kalbėjosi apie svarbiausių Ukrainos reformų įgyvendinimą ir prioritetines teisėkūros iniciatyvas, jis pažymėjo, kad šalis padarė pažangą vykdydama reformas ir jas būtina tęsti, kartu „užtikrinant sklandų už kovą su korupcija atsakingų institucijų funkcionavimą ir teismų sistemos nepriklausomybę“.

G. Landsbergis taip pat susitiko su Ukrainos vicepremjeru, laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministru Oleksii Reznikovu. Daugiausiai pokalbyje dėmesio skirta Rusijos agresijai rytų Ukrainoje, aptartos konflikto sprendimo iniciatyvos, pagalba nukentėjusiems nuo karo Ukrainos piliečiams ir kariams, taip pat padėtis Kryme.

„Vienas iš svarbiausių Lietuvos šiuo metu vykdomų vystomojo bendradarbiavimo projektų — parama Donecko srities Avdijivkos mokyklos įrengimui ir aplinkos sutvarkymui. Sėkmingas projekto įgyvendinimas prisidės prie karo nualinto regiono atstatymo“, — pažymėjo jis.

G. Landsbergis ketvirtadienį planuoja susitikti su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna, taip pat vyks į Odesą, kur susitiks su Lietuvos garbės konsule Olena Drutis.

Ministras ketvirtadienį vizitą tęs Moldovoje – susitiks su šalies prezidente, Parlamento vadove bei užsienio reikalų ministru, taip pat laikinai vykdančiu Moldovos ministro pirmininko pareigas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *