Svarstoma nukelti revakcinaciją „Pfizer“ vakcinos antrąja doze – I. Šimonytė

Photo by Felton Davis on Foter.com

Siekiant paskiepyti nuo koronaviruso kuo daugiau žmonių nors viena doze, svarstoma revakcinaciją „Pfizer“ vakcinos antrąja doze atidėti, darant ilgesnę pertrauką tarp skiepų, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Vyriausybė tikrai ieško būdų, kaip per trumpesnį laiką paskiepyti kuo daugiau žmonių pirmąja doze ir tarp tų svarstymų yra ir svarstymas nukelti vakcinavimą antra doze „Pfizer“ vakcina tam, kad pirmą dozę gautų kuo daugiau žmonių“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.

„Nes kad ir kaip čia būtų nemažai vakcinų artimiausiomis savaitėmis, vis tiek jų nėra pakankamai, ypač turint minty, kad vis daugiau ir daugiau reikėtų tuomet gana greitai revakcinacijai.  Tai tikrai norime kuo didesnę apsaugą suteikti kuo platesniam ratui žmonių“, – tvirtino Vyriausybės vadovė.

Šiuo metu „Pfizer“ ir „Biontech“ gamintojo „Comirnaty“ vakcinos antroji dozė suleidžiama praėjus trims savaitėms po pirmojo skiepo.

Premjerė teigė, kad dėl pertraukos tarp dviejų vakcinos dozių ilginimo reikia tartis su ekspertais, tačiau kitose šalyse svarstoma, kad antroji vakcinos dozė galėtų būti skiriama po aštuonių savaičių. 

„Perskiepijimas būtų vėliau, tokį sprendimą yra priėmusi Prancūzija ir, kiek žinau, daug valstybių tokį sprendimą svarsto. Todėl, kad „Pfizer“ revakcinacija paprastai atliekama po trijų savaičių, tačiau pagal dokumentaciją reikalavimas yra, kad ne anksčiau (trijų savaičių – BNS), tai jei galime pavėlinti tą perskiepijimo laiką žmonėms, kurie dabar naujai gauna skiepą, tai mes turime skiepą naujam žmogui pirma doze“, – aiškino ministrė pirmininkė.

„O visų vakcinų pirma dozė po tam tikro laiko duoda žmonėms pakankamai rimtą apsaugą nuo COVID-19, bent jau nuo sunkios ligos formos“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė kartojo, kad šiuo metu svarbiausiu prioritetu lieka vyresnio amžiaus žmonių ir sergančiųjų lėtinėmis ligomis skiepijimas, nes būtent šie žmonės turi didžiausią riziką susirgti sunkia koronaviruso forma.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *