Teismas pradėjo nagrinėti A. Paleckio bylą, kaltinamieji apklausiami uždarame posėdyje

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Pirmadienį Šiaulių apygardos teismas pradėjo iš esmės nagrinėti šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio bylą. 

Jis kartu su verslininku Deimantu Bertausku kaltinamas šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje.  

Pirmajame bylos posėdyje teismas patenkino prokurorės prašymą kaltinamuosius apklausti neviešai. 

„Prokurorė teikdama savo prašymą, nurodė motyvą, kad yra išskirtas ikiteisminis tyrimas kitiems asmenims, kurie yra susiję su byla ir apie kuriuos eis kalba. Todėl, kad nebūtų pakenkta šiam ikiteisminiam tyrimui, prokurorė prašė, kad kaltinamųjų apklausa būtų nevieša“, – BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas. 

Teismas šį prokurorės prašymą patenkino. 

Pasak V. Jončo, A. Paleckis ir jo gynėjai su šiuo prokurorės prašymu nesutiko, o D. Bertauskas teismo prašė prokurorės prašymą patenkinti. 

Šiame teismo posėdyje buvęs politikas taip pat teigė prašysiantis teismo sušvelninti jam skirtą kardomąją priemonę. Pasak A. Paleckio, ilgas suėmimas jam sukėlė sveikatos problemų, o dabar galiojanti intensyvi priežiūra neleidžia jų išspręsti. 

A. Paleckis buvo suimtas nuo 2018 metų spalio. Balandžio 6 dieną Lietuvos apeliacinis teismas panaikino jam skirtą suėmimą ir paskyrė švelnesnes kardomąsias priemones – intensyvią priežiūrą, 50 tūkst. eurų užstatą bei asmens dokumentų paėmimą. 

A. Paleckis anksčiau yra sakęs, kad savo kaltės byloje nepripažįsta ir teigė atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas savo kaltę pripažįsta. 

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus. 

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.