Trečiadienis – paskutinė diena skirti dalį GPM paramai

Фото BNS/ Паулюса Пяляцкиса

Trečiadienis yra paskutinė diena, kai galima skirti dalį pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai. Laikas dėl sutrikusios elektroninio deklaravimo sistemos buvo pratęstas nuo pirmadienio. 

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) antradienio duomenimis, 0,5 mln. gyventojų jau skyrė mokesčio dalį paramai.

„Eelektroninė deklaravimo sistema nei lūžo, nei buvo užstrigusi – ir pirmadienį, ir antradienį deklaracijos į mokesčių inspekcijos portalą ir elektroninę deklaravimo sistemą krito, o trikdį turėjome tik dėl paramos teikimo paslaugos, todėl operatyviai buvo priimtas sprendimas paramos teikimo galimybę žmonėms pratęsti ir tai buvo padaryta“, – LRT radijui trečiadienį teigė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pasak jos, pirmadienį apie 18 tūkst. žmonų gavo pranešimus dėl paramos teikimo pratęsimo, kadangi jiems tuomet nepavyko pateikti prašymų dėl paramos. 

Penai be papildomų išlaidų apie 460 tūkst. gyventojų tam skyrė daugiau nei 21 mln. eurų.

S. Aliukonytė-Šnirienė teigė, kad visas deklaravimo periodas šiemet buvo sklandus.

Dalį savo sumokėto GPM galima skirti biudžetinėms ar nevyriausybinėms organizacijoms (iki 1,2 proc.), politinėms partijoms (iki 0,6 proc), profsąjungoms (iki 0,6 proc.) ar meno kūrėjams (iki 1,2 proc.) 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *