Ukrainos narystei ES turi būti suformuotas „greitasis takelis“, sako Seimo pirmininkė

Фото vilnius.lt

Su Rusijos agresija susiduriančiai Ukrainai turi būti suformuotas „greitasis takelis“, siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES), sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„ES perspektyva Ukrainai šiandien yra labai svarbi. (…) Ukrainai turi būti suplanuotas greitasis takelis į ES, tokia yra idėja, Ukrainos situacija yra išskirtinė“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Ji pabrėžė, kad svarbus yra politinis sprendimas, o apie biurokratinius sprendimus šiuo metu nėra kalbama.

Ketvirtadienį Seimo nariai ketina priimti rezoliuciją „Dėl šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai ir visateisės Ukrainos narystės Europos Sąjungoje“.

Joje ES institucijos raginamos nedelsiant suteikti Ukrainai šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas dėl jos narystės ES, taip pat deklaruojama pozicija, kad „Ukrainai be išlygų turi būti taikoma pagreitinta stojimo į Europos Sąjungą procedūra“.

V. Čmilytė-Nielsen akcentavo, kad tiek ketvirtadienį, tiek artimiausias savaites Seimo darbotvarkėje dominuos klausimai, susiję su karu Ukrainoje ir jo įtaka Lietuvos saugumui.

„Vėliau darbotvarkėje, žinoma, bus ir labai svarbūs kiti klausimai: ir Konstitucijos pakeitimai, ir Vietos savivaldos įstatymas, ir daugelis kitų. Jų tarpe bus ir žmogaus teisių klausimai, juos irgi, tikiuosi, svarstysime ir kai kurias skolas Lietuvos piliečiams pagaliau atiduosime“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Ji nurodė, kad iš viso registruota daugiau nei pusė tūkstančio įstatymų projektų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *