URM viceministras: „žaliasis pasas“ turėtų apimti tik ES patvirtintas vakcinas

Photo by wuestenigel on Foter.com / CC BY

Europos Sąjungos (ES) svarstomas įvesti skaitmeninis žaliasis sertifikatas  turėtų apimti tik ES patvirtintas vakcinas, sako Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos (URM), antradienį dalyvaudamas ES Bendrųjų reikalų tarybos ministrų vaizdo konferencijoje, skirtoje pasiruošti Europos Vadovų Tarybos susitikimui, viceministras pabrėžė, kad Lietuva palaiko EK pasiūlymą dėl skaitmeninio žaliojo sertifikato ar „žaliojo paso“ sukūrimo.

Lietuva siūlo, kad iniciatyva turėtų apimti  ne tik informaciją apie skiepijimą, bet ir persirgimą bei testavimą.

„Viceministras papildė, kad itin svarbu sutarti dėl bendro požiūrio į atvykstančius trečiųjų šalių piliečius – sertifikatai turėtų apimti tik Europos vaistų agentūros patvirtintas vakcinas“, – teigiama ministerijos pranešime.

A. Pranckevičius taip pat akcentavo, kad vakcinų tiekimas išlieka „pagrindiniu iššūkiu“ bendrijoje, vakcinų gamintojai, anot jo, „privalo vykdyti savo sutartinius įsipareigojimus, o vakcinos tiekimo grandinėse turi būti pašalintos esamos kliūtys“.

„Lietuva ragina partnerius nepanaudotą vakcinų perteklių laikinai perskirstyti tarp ES šalių“, — teigė A. Pranckevičius.

Viceministras atkreipė delegacijų dėmesį į trijų Baltijos valstybių premjerų kvietimą Europos Komisijai (EK) sukurti mechanizmą, kuris laikinai paskatintų vakcinų tiekimą sudėtingoje epidemiologinėje situacijoje esančioms ES valstybėms narėms.

Susitikimo metu be ES atsako į koronaviruso pandemiją, ES skaitmeninės ir vidaus rinkos bei pramonės modernizavimas, ES išorės klausimai, taip pat Europos semestras ir konferencija dėl Europos ateities.

A. Pranckevičius pabrėžė, kad nesikeičiant Rusijos elgesiui, ES turi ir toliau didinti paramą Rusijos opozicijai ir pilietinei visuomenei. Viceministras taip pat teigė, kad reikia siekti konstruktyvaus dialogo su Turkija, tačiau jis turi remtis aiškiais principais, vertybėmis, pagarba žmogaus teisėms.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.