V.Pranckietis: didžiausia pagarba Holokausto aukoms turėtų būti atiduota žūties vietoje

Prezidentui Gitanui Nausėdai nusprendus Holokausto aukas pagerbti Aušvice, vietoj jo į Izraelį vykstantis Seimo pirmininkas sako, kad didžiausia pagarba ir turėtų būti atiduota žmonių žūties vietoje.

„Mes kuriame tiltus tarp tų šalių taip pat, atstovaudami ir Izraelyje, ir Aušvice-Birkenau. Turbūt reikėtų pažymėti, kad žuvo žmonės tai čia, Lenkijos teritorijoje, nacių stovykloje, o Izraelyje yra minėjimas“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Pranckietis.

„Vis tiktai reikėtų galvoti apie tai, kad tie įvykiai vystėsi ten ir didžiausia pagarba ir turėtų būti atiduota turbūt toje vietoje, kur žmonės žuvo“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, į Aušvicą taip pat vyks Seimo delegacija, todėl Seimo pirmininkas džiaugėsi, kad Lietuvai bus atstovaujama ypač aukštu lygiu.

„Ir gražu, kad iš Lietuvos pusės bus labai aukštame lygyje dalyvaujama tame minėjime Aušvice-Birkenau“, – kalbėjo jis.

V. Pranckietis į minėjimą Jeruzalėje išvyksta trečiadienį.

Prezidentūra antradienį pranešė, jog G. Nausėda nusprendė nevykti į Holokausto minėjimą Izraelyje, o žydų aukas kitą pirmadienį pagerbs Aušvice Lenkijoje.

Prezidentas sprendimą pakeitė paskutinę akimirką – dar pirmadienio rytą buvo skelbiama, kad šalies vadovas dalyvaus ceremonijoje Jeruzalėje. 

G. Nausėda šiuo sprendimu seka kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu – jos prezidentas Andrzejus Duda atsisakė kvietimo į Jeruzalę, nes jam, priešingai nei Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, nebuvo numatyta teisė pasakyti kalbą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *