V. Šapoka: gegužę į biudžetą nesurinkta apie 30 proc. planuotų pajamų

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Valstybės biudžeto pajamos gegužės mėnesį, preliminariais duomenimis, buvo 29,6 proc. (257,3 mln. eurų) mažesnės nei prognozuota ir apie 19,9 proc. (151,9 mln. eurų) mažesnės nei 2019-ųjų gegužę, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

„Situacija ir čia ima stabilizuotis, palyginimui balandį buvo gauta daugiau nei 32 proc. mažiau nei prognozuota ir apie 30 proc. mažiau nei prieš metus“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.

Pasak jo, gegužės mėnesio valstybės biudžeto pajamos iliustruoja balandžio mėnesį vykdytos ir reikšmingai karantino paveiktus verslo veiklos rezultatus.

«Pandemijos paveiktos įmonės ir toliau aktyviai naudojasi galimybe atidėti mokesčių mokėjimus. Per gegužę tokių įmonių nepriemoka Valstybinei mokesčių inspekcija ir muitinei išaugo apie 123 mln. eurų ir iš viso sudarė apie 435 mln. eurų»,  — tvirtino ministras.

Jo teigimu, preliminariais duomenimis, per šių metų penkis mėnesius pajamų į valstybės biudžetą gauta apie 15,2 proc. (563,2 mln. eurų) mažiau nei prognozuota ir apie 8,1 proc. (277,5 mln. eurų) mažiau nei pernai sausį-gegužę.

Finansų ministerija patikslintą ir detalesnę informaciją apie valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų surinkimą paskelbs birželio antroje pusėje.

Patvirtintos 2020 metų valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 9,548 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 11,53 mlrd. eurų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.