Varšuva: Lenkijoje bus dislokuota 1 000 iš Vokietijos perkeliamų karių

Photo by The U.S. Army on Foter.com / CC BY

Vašingtonas dislokuos Lenkijoje mažiausiai tūkstantį karių ir įkurs prie Aljanso rytinių sienų laikomų pajėgų štabą, penktadienį pranešė lenkų gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas (Marjušas Blaščakas), Jungtinėms Valstijoms paskelbus apie didelio masto pajėgų išvedimą iš Vokietijos.

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis trečiadienį sakė, kad Pentagonas 6,4 tūkst. Vokietijoje šiuo metu laikomų karių išsiųs namo, o dar beveik 5,6 tūkst. perkels į kitas NATO šalis, įskaitant Italiją ir Belgiją.

„Mūsų šalyje bus dislokuoti mažiausiai tūkstantis naujų karių“, – visuomeninio radijo 1-ajam kanalui sakė M. Blaszczakas.

„Lenkijoje turėsime amerikiečių štabą. Šis štabas vadovaus pajėgoms, dislokuotas NATO rytiniame sparne“, – pridūrė ministras.

„Tai bus svarbiausias sausumos pajėgų centras mūsų regione“, – pabrėžė M. Blaszczakas ir nurodė, kad Varšuva ir Vašingtonas baigia derinti susitarimą dėl karinio bendradarbiavimo.

„Greitai pasirašysime su amerikiečiais galutinę sutartį“, – sakė jis.

Vašingtonui nusprendus išvesti iš Vokietijos beveik 12 tūkst. amerikiečių karių, jų šioje šalyje liks apie 24 000.

M. Esperis pabrėžė, kad šis žingsnis yra dalis platesnio plano perskirstyti JAV pajėgas visame pasaulyje, siekiant užtikrinti geresnes galimybes reaguoti į grėsmes, keliamas Rusijos ir Kinijos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *