Viceministras: vaistų antkainius turėjo siūlyti atskiros vaistinės, o ne asociacija

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Dėl rekordinės baudos Lietuvos vaistinių asociacijai (LVA) ir aštuonioms vaistų prekybos bei konsultacijų bendrovėms už draudžiamus susitarimas dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių kalta ne tebegaliojanti jų nustatymo tvarka, o tai, kaip ją įgyvendino konkrečios vaistinės ir asociacija, teigia sveikatos apsaugos viceministras.

„Norėčiau akcentuoti, kad problema buvo ne pats kainų mechanizmas, o tai, kaip jis buvo įgyvendintas“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė Aurimas Pečkauskas.

„Duomenys apie vaistų antkainius ministerijai buvo pateikti suderinti tarp vaistinių ir asociacijos, o Konkurencijos tarybos nuomone, tai kiekvienas vaistinių tinklas turėjo padaryti (pateikti – BNS) atskirai“, – pridūrė jis.

Viceministras pabrėžė, kad ministerija neplanuoja keisti kompensuojamųjų vaistų antkainių nustatymo tvarkos, kol galutinai nebus pasibaigę teisminiai procesai dėl, jo žodžiais, „vienos didžiausių baudų dėl konkurencijos pažeidimų per visą Lietuvos istoriją“.  

„Ministerija susipažins ir įvertins, kokie pakeitimai yra būtini, bet tai užtruks (…) Prieš pertvarkant kainų reguliavimą svarbu gauti galutinius atsakymus, pirmiausia teismo, kad netektų po metų ar kitų vėl iš naujo pertvarkyti vaistų sistemos“, – sakė A. Pečkauskas.

„Vis dėlto šis sprendimas (Konkurencijos tarybos – BNS) yra bendras signalas valstybei ir rinkai, kad reikia ir toliau skaidrinti vaistų kainodarą“, – pridūrė jis.

Konkurencijos taryba pranešė išsiaiškinusi, kad 2017 metais Sveikatos apsaugos ministerijai nusprendus įvertinti, ar reikia keisti vaistų mažmeninės ir didmeninės prekybos antkainius, ji paprašė asociacijos pateikti ekonominiais skaičiavimais pagrįstus antkainių pasiūlymus.

Pasak pranešimo, tarpininkaujant LVA, vaistų prekybos bendrovės suderino ministerijai pateiktus kompensuojamųjų vaistų antkainius, tariamai pagrįstus jų veiklos kaštais. Vėliau konkurentės kartu parengė vaistinės prototipo dokumentą, kuris esą turėjo parodyti, jog tik ministerijai nustačius jų siūlomus antkainius, bendrovės galės išlikti rinkoje.

Taryba antradienį pranešė, jog Lietuvos vaistinių asociacijai ir aštuonioms vaistų prekybos ir konsultacijų bendrovėms, susitarusioms dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių, skirta beveik 73 mln. eurų baudų.

„Eurovaistinei“ skirta 27,5 mln. eurų, „Gintarinei vaistinei“ – 16,7 mln., „Tamro“ – 9,2 mln., „Benu“ – 7,7 mln., vaistų tiekimo įmonei EVD – 2,7 mln., konsultacijų, valdymo, tyrimų ir rinkodaros bendrovei EVRC – 1,27 mln., „Limedikai“ – 7,4 mln., „Siromed Pharma“ – 11,2 tūkst., Lietuvos vaistinių asociacijai – 7,4 tūkst. eurų baudos. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *