Vilniaus prokurorai ėmėsi tyrimo dėl galbūt neteisėtos medžioklės

Nuotrauka BFL/ Šarūnas Mažeika

Vilniaus apylinkės prokuratūra šiuo metu organizuoja ir kontroliuoja ikiteisminį tyrimą dėl sausio pradžioje medžiotojų klubo „Medeinė“ plotuose, nusidriekusiuose Molėtų ir Širvintų rajonuose, vykusios galbūt neteisėtos medžioklės. Joje dalyvavo ir aplinkos ministro patarėjas Vytautas Černevičius. 

Kaip BNS informavo prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo fizinio skausmo sukėlimo ar nesunkaus sveikatos sutrikdymo, galimo neteisėto medžiojimo bei galimo poveikio liudytojui.

„Ikiteisminis tyrimas vyksta, atliekami proceso veiksmai. Įtarimai šiame tyrime niekam nepareikšti, vienas asmuo apklaustas kaip spec. liudytojas“, – teigė prokuratūros atstovė.

Kaip sausį rašė naujienų portalas 15min.lt, varyminėje medžioklėje galėjo būti nušauti du suaugę elniai, nors jų medžioti nebuvo galima, o į medžioklės lapą įrašytas kitas laimikis – elnio patelė, kurią medžioti buvo galima.

Šioje medžioklėje, portalo teigimu, dalyvavo aplinkos ministro patarėjas V. Černevičius ir Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos Vilniaus įgulų aptarnavimo centro vedėjas Vaclovas Latvys.

Portalas taip pat teigė, kad tuo metu Aplinkos apsaugos departamentas aiškinosi šios medžioklės aplinkybes.

Departamento atstovė spaudai Jurgita Jasiūnienė informavo BNS, kad detalių apie medžioklę plačiau komentuoti kol kas negalinti, nes dėl jos pradėtas ikiteisminis tyrimas ir visa medžiaga perduota prokuratūrai.

Ministro patarėjas: dalyvavau toje medžioklėje

Aplinkos ministro patarėjas V. Černevičius teigė priklausantis medžiotojų klubui „Medeinė“ bei dalyvavęs šioje medžioklėje, tačiau nepaleidęs nė vieno šūvio.

„Taip, dalyvavau toje medžioklėje. Tai buvo absoliutus dalyvavimas – nei šaudymo kažkokio, nei pamatęs kažką buvau, visiškas dalyvavimas“, – BNS sakė ministro patarėjas.

„Aš žinau, kad nieko nederamo nedariau, nedarau ir nedarysiu. Į varymines medžiokles važiuoju ne šūvių šaudyt, o pasivaikščiot, pailsėt“, – teigė jis.

Jis taip pat tvirtino, kad jam žinoma apie tai, jog prokurorai dėl šios medžioklės yra pradėję ikiteisminį tyrimą.

Ministro patarėjas teigė, kad nebuvo prokurorų apklaustas kaip specialusis liudytojas.

„Tikrai, kad ne. Kai prokuratūra mane informuos, aš su mielu noru nuvažiuosiu, galėsiu papasakoti bent tai, ką aš žinau“, – sakė V. Černevičius.

Jis tvirtino į medžioklę vykęs su kolega, kitu būrelio nariu.

„Paprasčiausias žmogus, dirbančiu vairuotoju, bet būrelio narys. Dirba vairuotoju įmonėje“, – teigė ministro patarėjas.

Jo teigimu, medžioklės draugas buvo apklaustas Aplinkos apsaugos departamente tuo metu, kai buvo vykdomas patikrinimas.

Vis dėlto, V. Černevičius teigė, kad ne visi medžioklės dalyviai jam buvo pažįstami.

„Žinokit, nežinau, kas pagal tą sąrašą medžiojo, mažai vienas kitą matėm. Sėdėjom mašinose – ten nuvažiuojam, ten parvažiuojam ir viskas“, – tvirtino ministro patarėjas.

Jis taip pat teigė po medžioklės susirgęs ir turėjęs gydytis šešias savaites, tačiau dabar jau grįžęs į darbus.

Prokurorai apklausė klubo prezidentą

Medžiotojų klubo „Medeinė“ prezidentas Vidas Burokas BNS teigė, kad buvo apklaustas prokurorų kaip specialusis liudytojas.

„Aš nežinau, man niekas nieko nepasakė, kokiu aš ten liudytoju… Man pasakė, kad jūs esat spec. liudytojas ir aš… Vadinasi, aš turbūt“, – sakė V. Burokas.

Jo teigimu, sausį vykusioje medžioklėje neteisėtų dalykų nebuvo.

„Ne, viskas buvo ten teisėta su medžiokle, mes nieko nešaudom, mes medžiojam“, – tvirtino medžiotojų klubo vadovas.

Jis taip pat teigė nenorintis plačiau komentuoti prokurorų pradėto tyrimo.

„Vyksta tyrimas, aš nieko negaliu komentuoti, atleiskite“, – teigė V. Burokas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *