Vilniaus regione dėl koronaviruso gydoma 10 vaikų, vienas iš jų – reanimacijoje

Фото pixabay.com

Vilniaus regione dėl koronaviruso gydoma 10 vaikų, vienas iš jų – reanimacijoje, trečiadienį informavo Vilniaus universiteto Santaros klinikos.

„Šiuo metu Santaros klinikose gydoma 10 vaikų. Vienas iš jų reanimacijoje. Jų amžius svyruoja nuo 11 mėnesių iki 16 metų“, – trečiadienį sakė Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė.

Pasak jos, tai vienintelė ligoninė regione, kurioje dėl koronaviruso gydomi vaikai.

I. Ivaškevičienės teigimu, reanimacijoje gydomas jaunesnio amžiaus vaikas.

„Tai – mažesnis vaikas ir turintis lydinčių ligų, tačiau daugiau komentuoti negalėčiau. Tai dar kartą parodo, kad vaikai, turintys lydinčių ligų, gali sunkiai sirgti“, – aiškino gydytoja.

Kitų vaikų būklės, anot medikės, yra vidutinės.

„Dalis iš jų turi tam tikrų lydinčių problemų arba yra tam tikros komplikacijos: kvėpavimo takų infekcijos, bakterinės infekcijos“, – aiškino I. Ivaškevičienė ir pridūrė, jog vienam vaikui reikalingas papildomas deguonis.

Anot gydytojos, šiuo metu gydomų mažųjų pacientų skaičius yra vienas didžiausių nuo pandemijos pradžios.

„Manau, kad dabar yra pikas. Ir dar turbūt tai nėra pabaiga, taip drįsčiau prognozuoti, žiūrint į visą bendrą epidemiologinę situaciją“, – kalbėjo ji.

Pasak I. Ivaškevičienės, nė vienas vaikas nėra vakcinuotas, tačiau tik du iš jų galėjo būti skiepijami. Be to, ligoninėje dominuoja neskiepytų tėvų vaikai.

„Didžioji dalis vaikų yra užsikrėtę nuo savo sergančių tėvų“, – kalbėjo medikė.

Ji pridūrė, kad nedidelės dalies gydomų vaikų tėvai yra paskiepyti, tad kitas galimas jų užsikrėtimo šaltinis – ugdymo įstaigos ar jas lankantys broliai ir seserys.

Santaros klinikose nuo pandemijos pradžios dėl koronaviruso gydyta apie 300 vaikų.

Šiuo metu iš viso regione dėl koronaviruso gydomi 548 pacientai, 53 iš jų – reanimacijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *