Vilniaus savivaldybė siekia perimti iš valstybės Moksleivių rūmus

Nuotrauka BFL/ Tomas Lukšys

Vilniaus savivaldybė siekia perimti iš valstybės Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą – vadinamuosius Moksleivių rūmus.

Savivaldybės taryba klausimo dėl didžiausios Lietuvoje neformaliojo švietimo įstaigos imsis trečiadienį.

Kaip BNS sakė Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas, rūmai būtų perimami šiuo metu įstaigą valdančios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva. 

„Centras didžiąja dalimi vykdo neformalaus švietimo veiklą, o Vyriausybė ir ministerija deklaruoja norą, kad neformalaus švietimo veiklų tiekėjai būtų savivaldybė, kaip ir įstatymai reikalauja. Mes sutarėme tokį klausimą įtraukti ir siekti perimti centrą“, – informavo V. Mitalas.

Perėmus viešąją įstaigą ir jai priklausančius statinius taip pat bus prašoma iš valstybės įstaigos išlaikymui skirti daugiau nei 1,4 mln. eurų, iš jo didžiąją dalį skiriant darbuotojų atlyginimams.

Anot V. Mitalo, perėmus įstaigą, bus siekiama gerinti jos veiklos efektyvumą.

„Paraleliai mes peržiūrėsime centro veiklos nuostatus, pačias veiklas, procesus, kurie ten vyksta, kad būtų kuo geresnė kokybė. Negaliu pasakyti, kad bus imamasi reorganizacijos, bet veiklos gerinimo tai tikrai“, – tvirtino vicemeras.

Sostinės Konstitucijos prospekte įsikūręs Lietuvos vaikų ir jaunimo centras yra didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, turinti plaukimo baseiną, sporto sales, organizuojanti sporto, menų ir kitokius užsiėmimus vaikams, jaunimui bei suaugusiems, taip pat įvairius mokymus pedagogams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.