Vilniuje bus išjungiamas paskutinis taksofonas

Nuotrauka BNS/ Andrius Ufartas

Pirmadienį Vilniuje šalia sostinės autobusų stoties telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ išjungia ir išmontuoja paskutinį iki šiol šalyje veikusį taksofono aparatą. Metų pradžioje jų dar buvo 99.

Iki pernai gruodžio teikti šią nuostolingą paslaugą „Telia“ privalėjo, nes taksofonai laikyti universaliąja paslauga, juos operatoriai turėjo išlaikyti savo lėšomis.

Nuo praėjusių metų įsigaliojo naujos redakcijos Elektroninių ryšių įstatymas, į jį perkeltos Europos elektroninių ryšių kodekso nuostatos ir juose taksofonų kaip universalios paslaugos nebeliko.

Lietuvoje didžiausią populiarumą taksofonai buvo pasiekę maždaug prieš du dešimtmečius – apie 2000-uosius jų buvo daugiau nei 7,5 tūkst. Jų skaičių kasmet mažinti leisdavo Ryšių reguliavimo tarnyba, atsižvelgdama į mažėjančią naudojimo statistiką. 

Pernai iš tuomet veikusių 213 taksofono aparatų Lietuvoje buvo atlikta 2 tūkst. skambučių, jų vidutinė trukmė neviršijo 30 sekundžių. 

Lietuva buvo likusi viena iš paskutinių Europos Sąjungos šalių, kuri dar nebuvo galutinai atsisakiusi taksofonų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *