Vilniuje daugelyje vietų brangsta automobilių stovėjimas

Vilniuje nuo sausio 1-osios keičiasi rinkliavos zonų ribos – dėl to daug kur brangsta automobilių stovėjimas, atsiranda naujų mokamų vietų.

Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ zonų ženklinimą žada keisti palaipsniui.

Brangiausioji, mėlynoji zona nuo šiol apims buvusią raudonąją zoną ir dalį geltonosios zonos ties Lukiškėmis ir Gynėjų gatve, raudonąja zona tampa Užupis, Senamiesčio prieigos nuo Pylimo gatvės, Konstitucijos gatvės prieigos ir teritorija tarp Gedimino prospekto, J. Jasinskio ir A. Rotundo gatvių.

Geltonoji zona apims Žvėryno dalis tarp Latvių ir Paribio gatvių, teritoriją prie buvusio „Audėjo“ centro, Paupio kvartalą, dalį Naujamiesčio bei Šnipiškių iki Žalgirio gatvės. Taip pat geltonąja zona šiltuoju sezonu nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 dienos tampa erdvės prie Valakampių paplūdimio, Balsio, Balžio ir Tapelių ežerų.

Automobilių stovėjimas nuo šiol bus apmokestintas Antakalnio dalyje aplink Sapiegų parką – čia įvedama pigiausia žalioji zona.

Mėlynojoje ir raudonojoje zonose automobilius galima statyti už 2,5 euro ir 1,5 euro valandai,  geltonojoje ir žaliojoje – atitinkamai už 60 ir 30 euro centų.

Savivaldybė tvirtina, kad zonų ribos keičiamos siekiant ypač centrinėje miesto dalyje sumažinti automobilių srautą ir atlaisvinti daugiau stovėjimo vietų. Prognozuojama, kad po pakeitimų automobilių vietų užimtumas mieste galėtų sumažėti maždaug 12 procentų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *