Vilniuje prasideda Ukrainos reformų konferencija

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda bei Volodymyras Zelenskis trečiadienį Vilniuje atidarys Ukrainos reformų konferenciją.

Tarptautiniai partneriai su Ukrainos atstovais aptars šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtins tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei reformų procesui.

Taip pat planuojama nubrėžti šios šalies europinės integracijos planus iki 2030 metų. 

Renginyje prezidentai kreipsis į tarptautinę bendruomenę siekdami jos dėmesio ir paramos Ukrainos reformoms kelyje į Europos Sąjungą bei NATO.

„Nuoširdžiai džiaugiamės dėl Ukrainos pasirinkimo siekti europinės ir euroatlantinės integracijos, įtvirtintos šalies Konstitucijoje. Lietuva visada rems Ukrainą kelyje į Europos Sąjungą ir NATO. Žinome, kad šios šalies laukia sudėtingi išbandymai, ir esame pasirengę pasidalyti patirtimi. Tarptautinės bendruomenės strateginis interesas yra klestinti ir demokratiška Ukraina, todėl svarbu tęsti paramą ir palaikymą šalyje vykdomoms reformoms“, – renginio išvakarėse sakė Lietuvos vadovas.

Šių metų konferencijoje taip pat bus aptariami demokratijos institucijų stiprinimo, teisės viršenybės, kovos su korupcija, socialinio ir ekonominio vystymosi klausimai.

Konferencija vyks dvi dienas.

Joje dalyvaus Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis, ministrai, kiti politikai ir pareigūnai, ekspertai, Europos Sąjungos plėtros komisaras plėtros komisaras Oliveris Varhelyi (Oliveris Varhelijus), ES delegacijos Ukrainoje vadovas Mattis Maasikas (Matis Masikas), JAV administracijos, NATO atstovai, kt.

Ukrainos reformų forumas yra vykęs Londone, Kopenhagoje ir Toronte. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *