VU baltarusiams studentams siūlys nemokamas studijas

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Vilniaus universitetas (VU) ketvirtadienį pranešė siūlysiantis baltarusių studentams nemokamas studijas.

Taip siekiama išreikšti solidarumą ir paremti kaimyninės šalies demokratiškumo siekius, teigia universitetas.

Stojantieji baltarusiai galės rinktis ir bakalauro, ir magistro studijų programas, visus jų studijų kaštus prisiims universitetas.

Gabiausiems priimtiems studentams pirmaisiais studijų metais bus mokama 200 eurų dydžio mėnesio stipendija.

VU siūlys galimybę perstoti dėl pilietinių ir politinių priežasčių persekiojamiems baltarusių studentams.

Pasak VU rektoriaus Rimvydo Petrausko, universiteto istorija glaudžiai siejasi su baltarusiškosios tapatybės formavimusi bei lietuvių ir baltarusių tautų bendryste, universitetas ir pats Vilniaus miestas turi daug baltarusiškos tapatybės ženklų.

„Baltarusių tapatybės formavimuisi nemažą įtaką turėjo XX a. pradžioje Vilniuje gyvenusi, kūrusi inteligentija. Baltarusių kalba ir kultūra, Baltarusijos žmonės yra ir Vilniaus, ir universiteto istorijos, ir, reikia tikėtis, ateities dalis. Lietuvą ir Baltarusiją sieja ne tik 679 kilometrų bendros sienos, bet ir maždaug tiek pat metų istorijos. Bendra Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės praeitis galėtų būti šiuolaikines Lietuvos ir Baltarusijos visuomenes siejantis pagrindas“, – sakė R. Petrauskas.

Aplikuoti stipendijai stojantieji galės iki rugsėjo 14 dienos.

Pasak universiteto, baltarusiams skirta vadinamoji LDK stipendija papildys Vilniaus universiteto 450-mečio stipendijų projektą, skirtą paskatinti gabius jaunuolius iš socialiai remtinų šeimų siekti aukštojo mokslo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.