Vyriausybė svarstys, ar skelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso grėsmės

Nuotrauka pixabay.com

Vyriausybė svarstys, ar skelbti ekstremalią situaciją ruošiantis galimam koronaviruso plitimui šalyje.

Kaip BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė, ministerija tai numatantį Vyriausybės nutarimo projektą parengė vadovaudamasi Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) sprendimu.

„Mes jį siūlysime įtraukti į posėdžio darbotvarkę ir svarstyti ministrų kabinete, kokie bus sprendimai, žiūrėsime“, – sakė L. Bušinskaitė.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis po VESK posėdžio antradienį nurodė, kad paskelbus ekstremalią situaciją galima lengviau naudoti valstybės rezervą situacijai valdyti, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų.

Kartu Vyriausybė trečiadienį planuoja apsispręsti, ar lengvinti ekstremalių situacijų skelbimą valstybės mastu. Civilinės saugos įstatymo pataisas pateikusi Vidaus reikalų ministerija nurodo, kad taip reaguojama į teisinius trūkumus, išaiškėjusius per pernai kilusį gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

Pagal projektą, regioninės ekstremaliosios situacijos padariniams išplitus daugiau nei vienoje savivaldybėje, ji bus laikoma valstybės lygio – šiuo metu incidentas turi apimti bent keturias savivaldybes. Be kitų pakeitimų, pataisomis siūloma į civilinės saugos sistemos pajėgas įtraukti Aplinkos apsaugos agentūrą. 

Gaisro padariniams iš rezervo papildomai siūloma skirti 630,3 tūkst. eurų – sprendimas taip pat turėtų būti priimtas trečiadienį.

Pasaulio sveikatos organizacijos pirmadienio duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota beveik 79 tūkst., mirė maždaug 2,5 tūkstančio žmonių.

Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Pranešama, kad Italijoje jau mirė penki šiuo virusu užsikrėtę asmenys, užkratas šioje šalyje patvirtintas daugiau nei 200 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *