A. Armonaitė: „krizelė“ su Kinija – galimybė Lietuvai tapti konkurencingiausia ES

Nuotrauka Ausrine Armonaite/ twitter.com

Ekonomikos ir inovacijų ministrė pareiškė, kad konfliktas su Kinija dėl Taivaniečių atstovybės Vilniuje Lietuvai reiškia postūmį tapti viena konkurencingiausių valstybių regione. Be to, pasak Aušrinės Armonaitės, skatinant Lietuvos įmones ieškoti naujų rinkų Vyriausybė  padvigubins komercijos atstovybių skaičių visame pasaulyje. 

„Ši krizelė, į kurią mes papuolėme dėl to, kad Kinija nusprendė mus išimti iš muitinės sistemų, mums turi būti galimybė tapti pačia konkurencingiausia valstybe, bent jau regione tai tikrai, bet tikiuosi – ir Europos Sąjungoje“, – LRT radijui antradienį sakė ministrė.

Pasak jos, norint didinti konkurencingumą Lietuva turi tapti dar labiau draugiška valstybe mokestine prasme, galbūt svarstyti apie pelno neapmokestinimą. 

A. Armonaitė pabrėžė, kad šiuo metu būtina gilinti ekonominius ryšius su Taivanu, nors dėl santykių su šia valstybe Lietuva užsitraukė Kinijos rūstybę.

„Taivanas yra viena iš pažangiausių ekonomikų pasaulyje, dėl to Lietuva Taipėjuje ruošiasi atidaryti prekybos atstovybę, tikimės, kad jų investicijos pasieks Lietuvą, o mūsų eksportuotojai galėtų išvežti prekes į naujas rinkas“, – kalbėjo A. Armonaitė. 

Praėjusią savaitę Taivano atstovai patvirtino, kad per specialų investicinį fondą į Lietuvą ruošiasi investuoti 200 mln. JAV dolerių.

Kada pirmos investicijos pasieks Lietuvą, ji neprognozavo ir patarė to klausti Taivano Nacionalinės plėtros tarybos ministro Ming-Hsin Kungo, su kuriuo A. Armonaitė planuoja susitikti antradienį.

Ministrė tikino, kad dėl Kinijos spaudimo užsienio kapitalo įmonės iš Lietuvos trauktis kol kas  nežada. 

„Tokių žinių nėra. Lietuva yra viena labiausiai skaitmenizuotų valstybių pasaulyje, ji patrauklumo neprarado, reputacija nesugadinta“, – sakė A. Armonaitė, komentuodama informaciją, kad Vokietijos automobilių dalių milžinė „Continental“ patiria Kinijos spaudimą. 

Užsienio žiniasklaida rašė, jog Kinija spaudžia „Continental“ nebenaudoti jos gamykloje Lietuvoje, Kauno rajone pagamintų komponentų. Pati įmonė šios informacijos nekomentuoja.  

A. Armonaitė taip pat patvirtino, kad jau vasarį nukentėjęs šalies verslas galės pretenduoti į valstybės finansinę paramą. Be to, pasak jos, jau priimtas sprendimas padvigubinti Lietuvos komercijos atstovybių skaičių visame pasaulyje. 

„Kalbant apie pagalbą svarbu ne tik amortizuoti nuostolius, kuriuos dabar patiria verslas, bet ir kurti naujas galimybes nukreipti savo produktus į naujas rinkas. Esame priėmę sprendimą padvigubinti savo komercijos atstovybių skaičių visame pasaulyje, bus daugiau žmonių kurie verslui padės tai padaryti. Aktyviai ieškome tų rinkų. Iš šios krizės turime išeiti stipresni ir konkurencingesni nei buvome“, – kalbėjo ministrė.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *