A.Armonaitė registravo Statuto pataisą, kad būtų atsisakyta Seimo viešbučio

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Seimo narė Aušrinė Armonaitė registravo Seimo statuto pataisą, kad būtų atsisakyta Seimo viešbučio, ir 6,3 mln. eurų vertės pastatą sostinės centre siūlo privatizuoti.

Pasak parlamentarės, būsto Vilniuje neturintiems Seimo nariams būtų galima mokėti kompensacijas nuomai. A. Armonaitė siūlo, kad Statuto pakeitimai, braukiant straipsnį dėl Seimo viešbučio, įsigaliotų nuo kitos kadencijos.

„Siūlau atsisakyti valstybinio viešbučio praktikos, žiniasklaida skelbia ne vieną atvejį, jog Seimo nariai piktnaudžiauja ta teise, gyvena ne jie, kiti asmenys, kiti patys turi nekilnojamo turto Vilniuje, jį nuomoja, bet gyvena nemokamai pačiame Seimo viešbutyje, mes siūlome šį objektą privatizuoti“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Seime sakė A. Armonaitė.

„Apklausėme savo kolegas Europoje ir neradome nei vieno atvejo, kada būtų tokia praktika taikoma, kai pats parlamentas valdo viešbutį, jį išlaiko. Daugelyje šalių, su kuriomis pavyko susisiekti, arba skiriama subsidija nuomai, arba nuomojami privatūs viešbučiai“, – kalbėjo Laisvės partijos vadovė.

Seimo narė siūlo klausimą dėl parlamentarų apgyvendinimo spręsti Seimo valdybai ir remtis Estijos pavyzdžiu, kai būsto nuomai skiriama papildomai lėšų iš parlamentinei veiklai numatytų pinigų.

„Tai valstybės išlaikomas objektas, ir reikėtų paminėti, kad jis buvo 2007 metais įvertintas 6,3 mln. eurų, o kiekvienais metais išlaikymas kainuoja 123 tūkst eurų“, – pažymėjo parlamentarė. Jos duomenimis, viešbutyje yra 71 butas, skirtas gyventi Seimo nariams.

Seimo statutas šiuo metu nustato, kad Seimo nariui pageidaujant kadencijos laikotarpiui suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje gyventi kartu su šeimos nariais.

Pirmąja eile gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje suteikiama Seimo nariui, neturinčiam ir per paskutinius penkerius metus neturėjusiems gyvenamojo būsto Vilniuje ir ne toliau kaip 25 kilometrai nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos.

Būsto sostinėje neturintiems Seimo nariams gyvenimas Seimo viešbutyje yra nemokamas, o kiti viešbutyje gyvenantys parlamentarai moka už komunalines paslaugas.

Žiniasklaida pastaruoju metu skelbė kelis atvejus, kai Seimo viešbutyje gyveno ne patys parlamentarai, o jų suaugę vaikai, butus gavo parlamentarai, savo turimą nekilnojamą turtą sostinėje nuomojantys.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *