Alytaus gaisrininkai apie sunkiųjų metalų tyrimų rezultatus sužinojo tik iš žiniasklaidos

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) paskelbus ugniagesių sveikatos tyrimų rezultatus dėl sunkiųjų metalų, Alytaus gaisrininkai nežino, kaip juos vertinti. Jie sako, kad informaciją sužinojo tik iš žiniasklaidos, o asmeninių duomenų – negavo, rašo portalas 15min.lt. 

„Apie tyrimo rezultatus mes visi sužinojome iš žiniasklaidos. Nei mūsų darbuotojų, nei mūsų tarnybos papildomai apie gautus rezultatus neinformavo. Teko kalbėti su žmonėmis, kuriems atliko tyrimus, tai jie jokios informacijos neturi. Kam kokie kraujo tyrimai nustatyti, niekas nežino. Žmonės galvoja, man rado ką nors, ar ne“, – sakė Saulius Mockevičius, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) laikinasis vadovas.

Jo teigimu, darbuotojų nuotaikos paviešinta informacija per daug nepaveikė, esą nėra iki galo aišku, kas lėmė rezultatus.

Antradienį Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad iš aštuonių tirtų sunkiųjų metalų penki ugniagesių organizmuose viršijo leistinas ribas. Daugeliui tiriamųjų nustatyti padidėję chromo bei arseno kiekiai, keletui pacientų padidėję gyvsidabrio bei kadmio kiekiai. Cinko, vario ir švino kiekio padidėjimo nenustatyta nė vienam pacientui. Vadovaujantis gydytojų toksikologų rekomendacijomis, buvo tiriamas ir aliuminio kiekis, kuris taip pat viršijo leistinas terapines dozes, todėl ugniagesiai bus atidžiau stebimi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *