Alytaus rajone – buvusioje mokykloje apgyvendintų migrantų protestas

Фото pasienis.lt

Alytaus rajone, buvusioje Verebiejų mokykloje, apgyvendinti migrantai pirmadienį surengė protestą, kurio metu atsisakė valgyti, neįsileido valytojos ir reikalavo daugiau laisvės, tačiau policija ramina, kad situacija valdoma.

„Jie kaip ir protestuoja, tai man neramu, kad gąsdina vietos gyventojus“, – BNS sakė rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Jo teigimu, migrantai pirmadienį neįsileido valytojos, atsisakė valgyti, taip pat reikalavo išleisti į laisvę.

„Valytojos šiandien neįsileido (…) Riksmas, atsisakė valgyti, klausia – kada išleisit. Anksčiau telefonai buvo aktualu, dabar telefonus atgavo (…) Dabar vėl kažką sugalvojo“, – teigė meras.

Verebiejų kaime, kuriame gyvena keli šimtai žmonių, apgyvendinta per 160 migrantų. Anot rajono vadovo, sulaukiama skundų iš vietinių.

„Gyventojai skundžiasi, bet aiškinome, prašėme supratimo – nėra paprasta. Bet jeigu migrantai šūkaus, tai nemaloniai tokie incidentai nuteikia gyventojus“, – kalbėjo A. Vrubliauskas.

Alytaus apskrities policijos atstovė Eglė Kačinskienė informavo BNS, kad dėl migrantų keliamo triukšmo pirmadienį gautas pranešimas, į tai reagavo Viešojo saugumo tarnybos (VST) pajėgos.

„Buvo gautas pranešimas, kad Verebiejuose migrantai atsisako maisto ir reikalauja laisvės. VST pajėgos reagavo į įvykį, tvarkosi su situacija. Ten dirbantys policininkai aplinkinėse teritorijose užtikrina viešąją tvarką“, – teigė Alytaus apskrities policijos atstovė.

Jos teigimu, Verebiejuose tvarką užtikrina keletas policijos ekipažų, šį skaičių būtų galima ir padidinti kitų tarnybų prašymu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *