Apie išvykimą iš Lietuvos pranešė 540 Ukrainos karo pabėgėlių – A. Bilotaitė

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Iki šiol iš Lietuvos išvyko apie 540 Ukrainos karo pabėgėlių, dalis jų grįžo namo, dalis vyksta į kitas valstybes, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Šiuo metu mes matome, kad maždaug 30 žmonių per dieną praneša, kad planuoja išvykti, bet nebūtinai visi praneša. Turime Migracijos departamente fiksuotą skaičių, kad maždaug 540 asmenų yra pranešusių, kad išvyksta“, – antradienį LRT sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, maždaug pusė pranešusių apie išvykimą teigia grįžtantys namo, likusieji vyksta į kitas valstybes.  

„Viena grupė – apie pusė – informavo, kad išvyksta namo, į Ukrainą, tai reiškia, kad žmonės jau jaučia, kad gali sugrįžti. Kita dalis žmonių informavo, kad pasirenka kitas šalis“, – kalbėjo ministrė.

A. Bilotaitės teigimu, Europos Sąjungoje kol kas nėra bendro ukrainiečių registro, jį ketinama sukurti gegužės pabaigoje. Tai, pasak jos, leistų matyti „realią situaciją“, kiek pabėgėlių yra užsiregistravę tik vienoje šalyje, o kiek – keliose, nes „tokių situacijų gali būti“.

Statistikos departamento duomenimis, į Lietuvą nuo karo Ukrainoje pradžios atvyko per 51 tūkst. pabėgėlių, beveik 21 tūkst. iš jų – nepilnamečiai.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *