„AstraZeneca“ vakcinos vartojimas atsistato – SAM kanclerė

Фото Робертаса Дачкуса/ www.lrp.lt

Praėjusią savaitę buvo likusios nepanaudotos 19 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozės, bet leidus laisviau pereiti prie žemesnių prioritetinių grupių šio preparato naudojimas atsistatė, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje pristačiusi vakcinavimo situaciją kanclerė pažymėjo, kad tiek „Pfizer“, tiek „Moderna“ vakcinos per savaitę sunaudojamos maksimaliai, įstaigos pasilieka nedidelį likutį pirmadienio vakcinacijai, tuo tarpu kilus „AstraZeneca“ patikimumo krizei šio preparato naudojimas buvo strigęs.

„Pfizer“ suvartojimas labai geras, tai paklausiausia vakcina ir visose savivaldybėse turime puikius rezultatus. Kalbant apie praėjusios savaitės pabaigą, turėjome „Pfizer“ 4 tūkst. likutį, įstaigos tiesiog pasilieka pirmadienio vakcinacijai, kol vyksta „Pfizer“ išskirstymas į įstaigas, kad turėtų su kuo vakcinuoti. „Moderna“ irgi paklausi vakcina, jos irgi suvartojimas geras ir nėra stringantis, savaitę pabaigėm su 1,7 tūkst. vakcinų likučiu, kuris buvo skiepijamas šį pirmadienį“, – sakė kanclerė.

Anot jos, mažiausiai paklausi yra „AstraZeneca“ vakcina ir nuolat yra jos likutis, tačiau situacija ir su šia vakcina gerėja, leidus skiepyti žemiau esančias prioritetines grupes, jei nebėra norinčių iš aukštesnių grupių.

„Mažiausiai paklausi „AstraZenecos“ vakcina, ir turime nuolat likutį šios vakcinos, savaitę pabaigėm su 19 tūkst. šios vakcinos dozių. Kalbant apie lengvesnę tvarką, kuri leidžia lengviau lestis žemyn per prioritetines grupes, tas išjudino „AstraZenecos“ vartojimą atsistatėme į ankstesnes savaites ir vėl pasiekėme suvakcinuotų „AstraZeneca“ virš 5 tūkst. asmenų. Matome judesį net ir tose savivaldybėse, kur buvo įstrigęs šios vakcinos naudojimas“, – teigė J. Grebenkovienė.

SAM kanclerė taip pat teigė, kad praėjusi savaitė buvo skaitlingiausia pagal sunaudotų vakcinų kiekį ir buvo pasiektas maksimalus per vieną dieną paskiepytų žmonių skaičius, beveik 18 tūkstančių.

Statistikos departamento trečiadienį paskelbtais duomenimis, per praėjusią parą buvo paskiepyta 11,5 tūkst. žmonių. 

Iš viso Lietuvoje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 336 tūkst. 458 asmenys, abiem – 158 tūkst. 925.

Į Lietuvą yra gautos 642 tūkst. 365 vakcinos dozės, 565 tūkst. 765 pristatytos į vakcinavimo centrus, iš jų sunaudota 495 tūkst. 383.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.