Aštuoniose savivaldybėse šią savaitę dėl koronaviruso bus testuojama intensyviau

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Vilniaus miesto ir rajono, Elektrėnų, taip pat Ignalinos, Lazdijų, Skuodo, Šakių ir Šalčininkų rajonų savivaldybių gyventojai dėl didesnio sergamumo koronavirusu nei kitose šalies savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus testuojami intensyviau, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų tenka 3,4 atvejo, minėtose savivaldybėse šis rodiklis yra didesnis: Vilniaus rajone – 27 atvejai 100 tūkst. gyventojų, Lazdijų – 19,9, Ignalinos – 13,9, Vilniaus miesto – 7,5, Šalčininkų rajono – 6,6, Skuodo – 6,2, Elektrėnų – 4,2, Šakių – 3,7 atvejo.

Šiose savivaldybėse artimiausią savaitę profilaktiškai bus tiriami visų gydymo, taip pat globos ir slaugos įstaigų, išskyrus vaikų globos įstaigas, darbuotojai.

Ligoninėse gydomi pacientai, taip pat slaugos, globos įstaigose globojami žmonės šiose aštuoniuose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka. Per savaitę turės būti ištiriama 5-10 proc. tuo metu įstaigoje esančių pacientų ar gyventojų.

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui – dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma trumpuoju koronaviruso telefonu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Ministerija skelbia profilaktinį testavimą, atsižvelgus į savivaldybių epidemiologinius rodiklius, vykdanti nuo birželio pirmos dienos.

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita.

Vis dar bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name.

Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip buvo iki šiol. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Praėjusią savaitę savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo šešios.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.