Atnaujintas oro susisiekimas su dar šešiomis šalimis

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Vyriausybė trečiadienį pasitarime leido atnaujinti reguliariuosius skrydžius į ir iš dar šešių šalių: Kipro, Graikijos, Kroatijos, Italijos, Ispanijos ir Airijos. 

Užsienio reikalų ministerija (URM) nurodo, kad į ją kreipėsi oro linijos „Wizz Air“, „Ryanair“ ir „AirBaltic“, informuodamos, kad pageidauja įvairiu dažnumu atnaujinti iki karantino įvedimo vykdytus reguliariuosius skrydžius į ir iš Lietuvos. 

„Kipras nuo birželio 20 dienos atsidaro Lietuvos piliečių kelionėms be apribojimų – į Larnaką iš Vilniaus skristų „Wizz Air“, į Pafosą „Ryanair“ skristų iš Kauno. Graikija nuo birželio 15 dienos irgi atsidaro skrydžius į Atėnus ir nuo liepos 1 dienos į salas be apribojimų galės vykti Lietuvos piliečiai (…)“, – pasitarime kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

Vežėjai, pageidaujantys vykdyti reguliariuosius skrydžius, prieš tris dienas iki jų pradžios turi pateikti skrydžių tvarkaraštį Lietuvos transporto saugos administracijai, nurodo Vyriausybė. 

Ministrų kabinetas pritarė, kad reguliarieji skrydžiai gali būti atnaujinti iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, jeigu valstybėje, iš kurios vykdomi skrydžiai, sergamumas koronaviruso infekcija per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tokių valstybių sąrašą nustato ir kiekvieną pirmadienį skelbia valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas.

Nuo šio pirmadienio Užsienio reikalų ministerija atšaukė aukščiausią perspėjimą „nevykti į užsienio valstybes“ Ispanijai ir Maltai, tačiau specifiniai perspėjimai išlieka. Taip pat išlieka perspėjimas nevykti į Jungtinę Karalystę, Švediją ir Portugaliją.

URM ragina atsisakyti nebūtinų kelionių į Belgiją ir Airiją, kur sergamumas COVID-19 liga išlieka aukštesnis nei 15 susirgimų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

„Vykstantys į kitas Europos ekonominės erdvės valstybes yra raginami imtis atsargumo priemonių. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad sergamumo situacija gali pasikeisti labai greitai ir tai gali lemti būtinų apribojimų tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje atnaujinimą“, – teigiama Vyriausybės pranešime. 

Praėjusią savaitę Vyriausybė leido atnaujinti reguliarius skrydžius iš Lietuvos į Prancūziją, Daniją ir Suomiją. Dar anksčiau atnaujintas reguliarusis oro susisiekimas su Vokietija, Nyderlandais, Norvegija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.