Baltarusijos lietuvių vaikams surengta Kalėdinė vakaronė

Metams bėgant į pabaigą ir artėjant Kalėdoms, Lietuvos ambasada Minske mažuosius lietuvaičius pakvietė į šventinę Kalėdinę vakaronę su Kalėdų seneliu ir daugybe įvairiausių siurprizų.

„Kiekvienos Kalėdos mus verčia prisiminti kas mes esame ir iš kur atėjome. Visi jūs esate vienos didelės lietuviškos šeimos dalis – vis skirtingi, visi svarbūs ir visi reikalingi. Išgirskime ir puoselėkime lietuvišką žodį mažųjų lūpose, tęskime tradicijas, kartu pasitikime artėjantį atkurtos Lietuvos 30-metį ir kurkime dabarties Lietuvą kartu”, – kalbėjo Lietuvos ambasados atstovas Mindaugas Gabrėnas.

Šventės metu Minsko, Lydos, Pelesos ir Rimdžiūnų lietuvių bendruomenių vaikai pristatė savo paruoštas programas: skambėjo lietuviškos dainos, eilės, buvo atliekamos teatrinės improvizacijos, šokamas ratelis. Šventinės vakaronės metu buvo atidaryta ambasados rengto Baltarusijos lietuvių vaikų kūrybos konkurso „Baltijos keliui – 30 metų” darbų paroda bei apdovanoti geriausių darbų autoriai.

Šiuo metu Baltarusijoje gyvena apie 5000 lietuvių, veikia Breslaujos, Gardino, Gervėčių krašto, Lydos, Minsko ir Pelesos lietuvių bendruomenės, veikia dvi lietuvių formaliojo ugdymo įstaigos Pelesoje ir Rimdžiūnuose, kelios neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos bei visuomeninės organizacijos Apse, Gardine, Lydoje, Minske ir Ūsonyse.

URM informacija

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *