Baltijos šalys ir Lenkija žada veikti koordinuotai, jei ištiktų antroji COVID-19 banga

Nuotrauka urm.lt

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasiruošusios veikti labiau koordinuotai, jei ištiktų antroji koronaviruso (COCID-19) banga, sako Vilniuje susitikę šalių užsienio reikalų ministrai.

„Savo pavyzdžiu rodome, kad galima ir reikia daugiau koordinuoti. Jeigu mes atėjome į krizę atskirai, nacionaline prasme vienasmeniais sprendimais, bent jau išeit turėtume koordinuotai“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Jei antra banga ateis, neduok Dieve, mes nuolat apie tai kalbamės, kad būtumėm geriau pasiruošę“, – pridūrė L. Linkevičius.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius sakė, kad po pirmosios bangos tapo akivaizdu, kad reikia daugiau koordinacijos ypač priimant sprendimus dėl sienų, piliečių pargabenimo.

„Dabar mes jau suprantame, kad reikėjo daugiau koordinacijos, ypač priimant sprendimus dėl sienų uždarymo, repatriacijos, piliečiai įstrigę visoje Europoje ir už Europos ribų yra tai, ko mes išties norėtume išvengti, jei antroji banga ateitų“, – kalbėjo E. Rinkevičius.

Jis taip pat pažymėjo, kad, nors situacija Europoje atrodo daugiau ar mažiau suvaldyta, svarbu neskubėti atidaryti sienų ir šie sprendimai turi būti priimti remiantis ne politiniais, o griežtai epidemiologiniais kriterijais.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu sakė, jog pagrindinė išmokta COVID-19 pamoka yra tai, jog „greitis yra lemiamas faktorius“.

„Prieš mėnesį koronaviruso epicentras buvo Europoje, tai pasikeitė, bet mes turime būti labai atsargūs atnaujindami Šengeno žmonių judėjimą, ir turime visada būti pasirengę neigiamam scenarijui“, – kalbėjo U. Reinsalu.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius (Jacekas Čaputovičius) teigė, kad Lenkijos ir Baltijos šalių COVID-19 atvejų statistikos skaičiai „kur kas geresni nei kitų Europos valstybių ir tai rodo, kad mūsų vyriausybės veikė efektyviai ir priėmė teisingus sprendimus“.

Ministras J. Czaputowiczius kartu pabrėžė bendradarbiavimo svarbą sakydamas, kad nei „nei viena šalis nėra pajėgi viena nugalėti viruso“.

Pirmadienį Vilniuje susitikę Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai derino veiksmus mažinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus. Ministrai vėliau kartu dalyvaus nuotoliniu būdu dalyvaus ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, jame dėmesys bus skirtas transatlantiniams santykiams, strateginiam dialogui su JAV.

Baltijos šalys gegužės viduryje atnaujino laisvą judėjimą tarp šalių, o praėjusį penktadienį prie jų prisijungė Lenkija. Šalys yra nustačiusios bendrus sergamumo COVID-19 kriterijus, pagal kuriuos sprendžiama dėl užsieniečių iš kitų valstybių atvykimo galimybių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.