KAM: Rusijos karinių orlaivių aktyvumas susijęs su NATO pratybomis

Фото pixabay.com

Lietuvos Krašto apsaugos ministerija (KAM) teigia, jog praėjusią savaitę stebėtas išaugęs Rusijos karinių orlaivių aktyvumas siejamas su NATO pratybomis.

„Rusijos Federacijos karo aviacijos aktyvumas susijęs su Rusijos Federacijos noru pademonstruoti karinę galią NATO vykdomų pratybų kontekste“, – rašoma BNS atsiųstame KAM komentare.

Pasak ministerijos, Rusijos karinis kontingentas Karaliaučiuje yra nuolat stiprinamas, todėl manoma, kad Rusijos karinis aktyvumas gali didėti.

„Rusijos karinis kontingentas Kaliningrade yra nuolat stiprinamas, diegiamos naujos ginkluotės sistemos ir vystoma karinė infrastruktūra. Šis kontingentas vykdo kovinį rengimą, rutininę veiklą, taip pat demonstruoja reakciją į NATO pratybas“, – teigia KAM.

„Rusijos Federacijos karinis aktyvumas ateityje išliks ir gali didėti dėl tolesnio Kaliningrado grupuotės stiprinimo bei jos noro demonstruoti karinę galią NATO“, – taip pat nurodo ministerija.

Pratybos „Baltops 2020“ Baltijos jūroje vyksta birželio 7–16 dienomis. Joje dalyvauja oro ir jūrų pajėgų elementai iš 19 NATO valstybių ir partnerių, pratybose bus atliekamos oro gynybos, kovos su povandenine technika, minų paieškos ir nukenksminimo procedūros.

Skelbta, kad pratybose iš viso laukiama daugiau kaip 3 tūkst. karių, beveik po 30 laivų ir orlaivių. 

Anksčiau pirmadienį KAM pranešė, jog NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę aštuonis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių.

Vienas orlaivis IL-20 užfiksuotas birželio 8 dieną, dar po vieną – birželio 10 ir 11 dienomis.

Birželio 10 dieną taip pat atpažinti šeši naikintuvai Su-27 bei du Su-24MR, vienas orlaivis An-26.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.